04.12.2018

19. Mikołajkowy Turniej. Spiesz się na Kombii, szykuj się na popisy piłkarskich gwiazd

Mocnym uderzeniem, bo od koncertu grupy Kombii w czwartek rozpocznie się już 19. edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach. Dawne gwiazdy futbolu z trzech państw zagrają w hali OSiR w sobotę, 15 grudnia.

Królowie życia, Grzegorza Skawiński i Waldemar Tkaczyk rozpoczną swój występ w Sali koncertowej SOK-u 13 grudnia o godz. 19. Wykonają największe hity Kombii począwszy od tych z lat 80. Przy takich kawałkach, jak "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku" czy  "Black and white" publiczność zawsze bawi się doskonale.  W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na koncert KOMBII.

Lada chwila w sprzedaży pojawią się zaś wejściówki na sobotnie popołudnie, 15 grudnia do hali OSiR. Tam kibice zobaczą w akcji byłych reprezentantów trzech państw, uczestników finałów mistrzostw świata i Europy, a także Ligi Mistrzów.          

Do rywalizacji przystąpi 6 zespołów oldbojów na czele z  Reprezentacją Polski Mundial 2002 Jerzego Engela. Zagrają w niej cenieni dzisiaj telewizyjni eksperci: Maciej Szczęsny, Sebastian Mila, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski, Tomasz Kłos, czy Michał i Marcin Żewłakow.

Byłych reprezentantów Polski nie zabraknie w zespole Legii Warszawa. Swój przyjazd do Suwałk zapowiedzieli  Leszek Pisz, Marek Jóźwiak, Tomasz Kiełbowicz, Grzegorz Szamotulski, Robert Podoliński, Tomasz Sokołowski, a także niedawny stoper suwalskich Wigier Tomasz Jarzębowski.

Po kilku latach przerwy na suwalski turniej wracają największe kiedyś gwiazdy Jagiellonii Białystok: Jacek Bayer, Dariusz Bayer, Dariusz Czykier, Mariusz Lisowski, Robert Spejchler, Maciej Kudrycki czy Wojciech Szpakowski.

Fakt, że w tym roku zagrać będą mogli tylko byli piłkarze mocno zwiększa szanse na kolejne zwycięstwo w Suwałkach reprezentacji Litwy. Jej barw bronić będą m.in. Donatas Vencevicius, Andrius Skerla, Nerijus Radzius i Tomas Razanauskas.

Po raz drugi do Suwałk zawita reprezentacja Łotwy, a zagrają w niej  Aleksandrs Cauņa, Ģirts Karlsons, Kristaps Grebis, Jurij Żigajew oraz Māris Verpakovskis, uczestnik Ligi Mistrzow, były gracz Dynama Kijów, Hajduka Split, Getafe CF czy Celty Vigo .

Stawkę uzupełnia gospodarz, ubiegłoroczny zwycięzca, czyli Drużyna Prezydenta Suwałk. Bez pierwszoligowców z Wigier ciężko będzie powtórzyć sukces, chyba że pozyska najlepszych dziś, nie tylko w kraju, byłych piłkarzy.

Mający najdłuższą tradycję, znany prawie w całej Europie, bo gościliśmy w nim także graczy z Hiszpanii, Grecji, Francji, Rosji czy Bułgarii, Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego organizują APS Polski Sport oraz Wigry Suwałki. Impreza od początku ma dobroczynny charakter, a dochód zostanie przeznaczony dla Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo, zajmującego się młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. W ubiegłym roku sprzedaż pamiątek podarowanych przez gwiazdy polskiego sportu (m.in. Roberta Lewandowskiego, Grzegorz Krychowiaka, Tomasza Adamka, Mameda Chalidowa, Pawła Papke, Krzysztofa Hołowczyca, Marię Andrejczyk)  i datki sponsorów przyniosły kwotę 117.130 zł. Pieniądze te trafiły nie tylko na konto Stowarzyszenia Aktywni tak Samo, ale też do najbardziej potrzebujących rodzin z powiatu suwalskiego.    

Od kilku lat w piątki, w przeddzień Mikołajkowego Turnieju, także na sztucznej specjalnie kładzionej na parkiecie hali OSiR murawie w hali OSiR rozgrywany jest Prolog z udziałem 8-latków. W tym roku zagrają w nim: Wisła Kraków, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa, Żalgirietis Wilno, Wisła Płock, Varsovia Warszawa i gospodarze z Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki.

Wojciech Drażba  

Fot. Marta Orłowska 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.20.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.3270 4.4144
USD 0.46% 3.9001 3.9789
GBP 0.12% 4.7254 4.8208
CHF 0.34% 3.9753 4.0557
Dodaj nowe ogoszenie