23.10.2013

Co po bazarze?

Suwalczanie spoglądając w przyszłość Targowiska Miejskiego zastanawiają się co pojawi się tam, gdy przestanie ono istnieć. Miejscy planiści mają pomysł, aby zbudować w tym miejscu wielorodzinne budynki mieszkalne. To jednak odległa przyszłość, bo obecnie zaplanowano tam kolejne inwestycje w infrastrukturę handlową.

Róg ulic Sejneńskiej i 1-go Maja to od wielu lat miejsce, gdzie w prowadzony jest handel. Czasy świetności ten bazar ma już jednak za sobą. Handlowcy od dawna skarżą się, że rynek zbytu odebrały im sklepy wielkopowierzchniowe i markety. Z prowadzaną działalnością wielu z nich związało całe swoje życie. Na miejscu znikających systematycznie stoisk handlowych nie pojawiają się nowe.

 

Duży parking na potrzeby placu Marii Konopnickiej, hipermarket albo nowy park. Domysły, co mogłoby powstać na terenie obecnego targowiska są różne. Okazuje się, że Urząd Miejski ma już pomysł na to, co mogłoby zastąpić bazar. Zawiera się on w przygotowanym właśnie, miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Śródmieścia Południe”. Ten znajduje się obecnie na etapie konsultacji społecznych. Do 29 listopada każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu, może wnieść uwagi. Dyskusja publiczna odbędzie się 25 listopada.

 

Plan zakłada, że gdyby w przyszłości wypowiedziano dzierżawę targowiska, powstaną tam budynki mieszkalne wielorodzinne. Od strony ulic Sejneńskiej, 1-go Maja oraz Utraty w parterach domów mają być usytuowane obiekty handlowe. Może, więc powstać tam zabudowa, podobna do tej z ulicy Noniewicza. Planiści dopuszczają bowiem łączenie elewacji budynków tworzących linię ulic 1-go Maja i Sejneńskiej. Nie pojawi tam natomiast sklep wielkopowierzchniowy. Zakazano bowiem łączenia powierzchni sprzedażowych w jedną, tak aby uzyskać łączną powierzchnię sprzedażową o wielkości powyżej 2 tys. m kw.

 

Ratusz uspokaja jednak, że w najbliższym czasie Targowisko Miejskie pozostanie na swoim miejscu. Zaplanowane są tam również kolejne inwestycje. - Przebudowana zostanie hala mięsna. Poprzedni obiekt nie spełniał norm sanitarnych - wyjaśnia Jarosław Filipowicz, rzecznik Urzędu Miejskiego. Do obiektu dobudowane zostanie zaplecze na potrzeby obsługi sanitarnej. Pojawią się też dwa trakty z lokalami handlowymi, które od strony zewnętrznej zamykane będą roletami.

 

fot. geoportal.gov.pl

udostępnij na fabebook
23.12.2013, 00:12:36

martinez

Niech się szykuje, tylko niech ci nieudolni urzędnicy i radni postawią twarde warunki. Po pierwsze: bloki wysokie (osiągnięcie logicznej harmonizacji zachodniej strony ul. Utrata z koloniami wysokiej zabudowy vis-a-vis dworca PKS) Po: drugie osiedle musi być typu otwartego z ogólnodostępnymi ciągami pieszymi (niedopu[...]ne jest zamykanie tak dużego terenu w centrum miasta). Po trzecie: partery budynków winny tworzyć pasaże handlowe, ożywiając obszar i przyczyniając się do podniesienia jego wartości, przed ewentualną ekspansją budownictwa mieszkaniowego na wschodnią stronę ulicy Utrata.

23.10.2013, 12:56:20

urlik

czemu ja nie wierzę że to tylko na zapas? który deweloper się szykuje?

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Krypnianka Krypno

17.04.2024
18:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.16.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie