11.02.2019

Dachował, a przed policją chował się pod kołdrą

Pomimo częstych apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. Tylko podczas minionego weekendu suwalscy policjanci zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców.

Funkcjonariusze niezmiennie apelują i proszą o zachowanie rozwagi oraz trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę "na dwóch gazach" narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Suwalscy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdami będąc po alkoholu.

O pierwszym z tych nieodpowiedzialnych przypadków dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został zawiadomiony w piątek, około godziny 21.30. Zgłaszający poinformował, że w miejscowości Słobódka gmina Szypliszki dachował samochód osobowy marki Honda. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol ruchu drogowego.

- Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący Hondą jechał w kierunku Puńska i na oblodzonej jezdni, wychodząc z łuku drogi w prawo, nie zapanował nad pojazdem, zjechał na lewą stronę do przydrożnego rowu, następnie uderzył w przepust wodny, po czym dachował. Kierującego nie było jednak na miejscu zdarzenia. Policjanci ustalili, że za kierownicą Hondy siedział 18- letni mieszkaniec gminy Szypliszki. Kiedy mundurowi przyjechali do jego miejsca zamieszkania, młody kierowca udawał, że go nie ma w domu. Policjanci znaleźli go w łóżku pod kołdrą. Badanie stanu trzeźwości 18- latka szybko wyjaśniło jego zachowanie. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie - informuje suwalska policja.

Drugim zatrzymanym przez suwalskich funkcjonariuszy był 22- latek z Suwałk. W nocy z piątku na sobotę, około godziny 4.35 w Suwałkach, przy ul. Reja uwagę mundurowych zwrócił kierujący Audi. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli na ul. Paca. Od kierującego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 22- latka siedzącego za kierownicą wykazało niemal 2.3 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 31- letni mieszkaniec gminy Przerośl, który dachował VW w miejscowości Prudziszki. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący VW jechał od strony Jeleniewa w kierunku Suwałk i wjeżdżając do miejscowości Prudziszki, na łuku drogi w lewo, wykonując manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu nie zastosował się do znaku poziomego linia jednostronnie przekraczalna, czym zmusił nadjeżdżającego z przeciwka Audi do gwałtownego hamowania i zjazdu na prawe pobocze. Z kolei kierujący VW stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, uderzył w przydrożny znak, a następnie w skarpę, po czym doszło do dachowania pojazdu.

Fot. OSP Jeleniewo

Nieodpowiedzialny kierujący trafił do szpitala. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje postępowanie odpowiadać będą teraz przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek do kierowców oraz stanowczą reakcję, gdy ktoś z bliskiego otoczenia zamierza wsiąść do samochodu, będąc pod wpływem alkoholu. Tego typu nieodpowiedzialne zachowanie może skończyć się ogromną tragedią.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.16.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2418 4.3274
USD 0.00% 3.8130 3.8900
GBP 0.00% 5.0136 5.1148
CHF 0.00% 3.8718 3.9500
15.12.2019

Rzęsy

15.12.2019

kanapa za 100 zł

Dodaj nowe ogoszenie