10.02.2018

Dainava Alytus - Wigry Suwałki 1:3. Można być zadowolonym

Piąty sparing i piąta wygrana. Suwalski pierwszoligowiec nie miał problemów z pokonaniem występującej na zapleczu litewskiej ekstraklasy drużyny z Olity.

Wigry przyjął Donatas Vencevicius, obecnie szkoleniowiec Dainavy. Ostrzegł swoich podopiecznych przed zbyt ostrą grą, a że Biało-Niebiescy też szanowali zdrowie swoje i rywali, tym razem obyło się bez ostrych fauli.

- Boisko było pelnowymiarowe, a sztuczna murawa dobrze przygotowana - opowiada Artur Skowronek, trener Wigier. - Najbardziej cieszy to, że mimo dużego, planowanego zresztą zmęczenia po mocnych treningach w tygodniu, moi zawodnicy przeprowadzili sporo szybkich, dynamicznych akcji  i długo utrzymywali się przy piłce.

O golach, zdaniem szkoleniowca suwalskiej drużyny, nie ma się co rozpisywać, bo padły po indywidualnych akcjach. Po 11 minutach Biało-Niebieskich wyprowadził na prowadzenie grający na szpicy Robert Dadok. Tuż przed przerwą drugą bramkę,  po przejęciu piłki na 18. metrze zdobył Laurentiu Iorga. Kwadrans przed końcem Litwini strzelili kontaktowego gola, ale przegrali 1:3, bo w ostatniej minucie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Patryk Sokołowski.

Jako lewoskrzydlowy, a nie zmiennik Artura Bogusza na obronie, wystąpił Bartosz Olszewski. Wypożyczony z Legii 19-letni wychowanek suwalskiego klubu zaczynał wszak w juniorach Wigier jako napastnik.

- Bartek ma inkilinacje do gry do przodu - przyznaje Artur Skowronek. - Nieźle znosi też natężenie treningów w pierwszoligowej drużynie. To dla niego nowość, musi się uczyć.

Bartosz Olszewski rozegrał pełne 90 minut, podbnie jak Robert Obst, po przerwie cofnięty ze środka pola do obrony w miejsce Rafała Remisza, Mateusz Radecki oraz Damian Gąska, który już nie odczuwa  skutków kontuzji.

- Rehabilitację przechodzi Karol Mackiewicz, a Paweł Olszewski trenuje jeszcze indywidualnie - relacjonuje Artur Skowronek. - Czekamy też na powrót narzekającego na ból Achillesa Adriana Jurkowskiego.

W najbliższy piątek, w piłkarskiej hali w Wilnie, w przedostatnim już sparingu Wigry zmierzą się z najtrudniejszym przeciwnikiem. Zalgiris Wilno, to ubiegłoroczny wicemistrz Litwy, zespół ograny w europejskich pucharach.

Dainava Alytus - Wigry Suwałki 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 - Robert Dadok 11, 0:2 - Laurentiu Iorga 43, 1:2 - 75, 1:3 - Patryk Sokołowski 90.

Wigry: Hieronim Zoch (46 Damian Węglarz) - Piotr Kwaśniewski (46 Mateusz Spychała), Kamil Kościelny (46 Adrian Piekarski), Rafał Remisz (46 Patryk Sokołowski), Artur Bogusz (46 Mariusz Rybicki), Laurentiu Iorga (46 Serhij Pyłypczuk), Robert Obst, Mateusz Radecki, Bartosz Olszewski, Damian Gąska, Robert Dadok (46 Patryk Klimala).