28.04.2017

Długi majowy weekend w Suwałkach? SOK zaprasza

Suwalski Ośrodek Kultury poleca i serdecznie zaprasza na spędzenie długiego majowego weekendu z kulturą. Nieważna pogoda za oknem, bo tu niezawodną jest pogoda ducha.

Suwalski Ośrodek Kultury poleca i serdecznie zaprasza na spędzenie długiego majowego weekendu z kulturą. Nieważna pogoda za oknem, bo tu niezawodną jest pogoda ducha.

Zaczynamy już w piątek, 28 kwietnia od wernisażu wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna’20 i spotkania z Andrzejem Zujewiczem, artystą niebanalnym, obdarzonym wyjątkową wrażliwością i talentem, którego sztukę wyróżnia naturalność i szczerość przekazu.

W sobotę, 29 kwietnia zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w dwóch wydarzeniach artystycznych - Akademii Rękodzieła w Galerii Patio SOK oraz pierwszym w tym roku plenerowym spotkaniu na placu Marii Konopnickiej ze sztuką Art-Plast i twórczością wybitnego artysty Alfreda Wierusza Kowalskiego. Będzie kolorowo, wiosennie i bardzo familijnie.

Niedziela, 30 kwietnia upłynie pod znakiem teatru. Przed południem aktorzy Teatru Mniejszy od Mikrusa pokażą najmłodszym widzom psoty i gałgaństwa czyli zabawne historyjki z życia wzięte, doprawione fantazją i humorem. Dorosłych widzów zapraszamy na popołudniową TearNockę i spektakl „Pociąg do S.” Opowieść osadzoną w lokalnych realiach, w której dwie niezwykłe bohaterki szukają swoich korzeni, zmagają się z  trudną przeszłością i historią własnej rodziny.

Majówkowe wieczory trzeba spędzić na placu Marii Konopnickiej w towarzystwie trzech obdarzonych wyjątkową energią zespołów. Muzyczną Majówkę U Marii rozpocznie w piątek, 1 maja suwalska formacja FSB, do niedawna Fri Stejdż Band, którą wyróżniają mocne teksty, niebanalna muzyka i sceniczna charyzma.

W sobotę 2 maja usłyszymy ełcki zespół Freakin Rudeboys, który uwiedzie słuchaczy bogactwem dźwięków w klimacie i rytmie reggae oraz pozytywnym przekazem płynącym ze sceny. Majówkę u Marii zakończy niedzielny (3 maja) koncert jednego z najpopularniejszych i najlepiej brzmiących zespołów polskiej sceny rockowej - Cuba de Zoo.

Kontynuacją muzycznych wieczorów będzie spotkanie w piątek, 5 maja z chórem CANTO i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, legionowych i biesiadnych jeszcze w atmosferze obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą będziemy wspólnie świętować. Podczas uroczystości w parku Konstytucji 3 Maja zobaczymy między innymi zespół Art of Music z rejonu solecznickiego (Litwa).

Natomiast wszystkich miłośników rękodzieła zachęcamy do spędzenia soboty 6 maja na warsztatach wykonywania szklanych ozdób czyli biżuterii tiffany. Niedziela 7 maja będzie należeć do posiadaczy skarbów. Rozpoczynamy cieszące się ogromną popularnością wśród suwalczan i gości spotkania miłośników staroci na Pchlim Targu.

Zapraszamy i gorąco polecamy.

Więcej informacji o wydarzeniach na www.soksuwalki.eu.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie