21.08.2013

Dołącz do nas w Augustowie  Twoja krew jest potrzebna

24 sierpnia br. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zawita do Augustowa. Chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie poboru, w godz. 10.00-16.00 na Rynku Zygmunta Augusta. W tym roku BAHK wspiera dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski.


W wakacje, wzorem lat ubiegłych, mobilne punkty poboru krwi odwiedzają głównie Mazury oraz nadmorskie i górskie miejscowości wypoczynkowe. W tegorocznym letnim etapie do akcji przyłączyło się już ponad 180 osób, zebrano 63 litry krwi - informuje Dominika Bień z Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej.

- Wędrujemy z BAHK po Polsce. Jeżeli gdzieś zobaczysz krwiobus z logo naszej akcji, to zatrzymaj się i sprawdź, czy i ty możesz bezinteresownie pomóc cierpiącemu i oddać kawałek siebie  – namawia Maciej Kurzajewski.


Każdy oddając krew podczas zbiórki w Augustowie otrzyma specjalny certyfikat, na którym będzie mógł zaproponować hasło kolejnych edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. Na autorów najciekawszych propozycji czekają atrakcyjne nagrody. W konkursie mogą wziąć również osoby, które do 30 września br. oddadzą krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym  przypadku certyfikat należy wydrukować ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (https://www.fundacjapkobp.pl/project/bahk/) i po oddaniu krwi poprosić centrum krwiodawstwa o potwierdzenie (podstemplowanie). Następnie przesłać go na adres Fundacji PKO Banku Polskiego (mail: fundacja@pkobp.pl<mailto:fundacja@pkobp.pl> lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).


Podczas akcji w Augustowie będzie również możliwość złożenia deklaracji przystąpienia do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.


W poprzednich latach ambasadorem BAHK był Krzysztof Cugowski, lider zespołu Budka Suflera. Projekt wspierała też Kayah, mistrz olimpijski Paweł Nastula, krakowski bard Jacek Wójcicki, piosenkarz Norbi oraz byli reprezentanci kraju w piłce nożnej Tomasz Iwan i Marek Citko.


Od 2009 roku, czyli od pierwszej edycji Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, przyłączyło się do nas ponad 5 tys. osób, z których niemal 4 tys., po spełnieniu wszystkich wymagań zdrowotnych oddało krew. Łącznie przekazaliśmy potrzebującym 1781 litrów krwi. Jest to nasz wspólny sukces – pracowników PKO Banku Polskiego, klientów i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy uczestniczą w BAHK.


Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego we współpracy z Narodowym Centrum Krwi.


Dołącz do nas – Twoja krew jest potrzebna!

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3225 4.4099
USD 0.00% 3.8743 3.9525
GBP 0.00% 4.6768 4.7712
CHF 0.00% 3.9808 4.0612
18.08.2019

kierowca C+E

Dodaj nowe ogoszenie