09.10.2019

Dwóch suwalczan w Radzie Dialogu z Młodym Pokoleniem [zdjęcia]

Do nowo powstałej ustawowej Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Wiceprezes Rady Ministrów Profesor Piotr Gliński powołał dwóch suwalczan - Piotra Rydzewskiego, reprezentanta Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz lokalnych organizacji pozarządowych, a także Piotra Wasilewskiego, którego poparło 7 młodzieżowych rad gmin z całej Polski.

Oznacza to, że w najważniejszym organie młodzieżowym w naszym kraju swoją szeroką reprezentację mają także Suwałki. Dodatkowo, Piotr Wasilewski został wybrany przez członków Rady na funkcję współprzewodniczącego Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i będzie reprezentował całą stronę pozarządową.

Rada w pierwszej kolejności zajmie się koncepcją utworzenia spójnej, międzyresortowej i długofalowej Strategii Rzeczypospolitej Polskiej dla Młodego Pokolenia, a także wzmocnieniem znaczenia młodzieżowych rad gmin, samorządów uczniowskich oraz organizacji pozarządowych. Wicepremier Gliński w otwierającym ceremonię wystąpieniu podkreślał, że mamy do czynienia z historycznym momentem, ponieważ po raz pierwszy w polskim życiu publicznym powstała instytucja dialogu obywatelskiego pomiędzy najwyższymi władzami państwowymi, a Młodym Pokoleniem Polaków.

Po wręczeniu nominacji członkom nowego gremium, miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady. Podczas posiedzenia odbyły się wybory dwóch współprzewodniczących Rady, którymi zostali Piotr Wasilewski (strona pozarządowa) i Piotr Mazurek (strona rządowo-samorządowa), a także omówiono pomysły na pierwsze inicjatywy.

Poniżej znajduje się pełna lista członków Rady, reprezentujących organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady gmin oraz Parlament Studentów, a także przedstawicieli Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Rzecznika Praw Dziecka, administracji publicznej i jednostek samorządu terytorialnego. 

  1. Angelika Adamska
  2. Michał Budny
  3. Patryk Czech
  4. Wojciech Dobrowolski – Przedstawiciel Ministra Sportu i Turystyki
  5. Agata Erhardt-Wojciechowska
  6. Karol Handzel
  7. Wojciech Jachimowicz – Przedstawiciel Rady Działalności Pożytku Publicznego
  8. Dariusz Jóźwiak
  9. Jakub Kamiński
  10. Sebastian Kęciek – Przedstawiciel Ministra Edukacji Narodowej
  11. Jacek Kurzępa – Przedstawiciel Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego
  12. Paweł Kwietniewski-Futerski
  13. Patryk Lisiecki
  14. Bożena Lisowska – Przedstawiciel jednostek samorządu terytorialnego
  15. Barbara Łabędzka
  16. Ireneusz Maj – Przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka
  17. Bogdan Marek
  18. Marcin Martyniak – Przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów
  19. Piotr Mazurek – Przedstawiciel Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego
  20. Dawid Moryl
  21. Tomasz Olszewski – Przedstawiciel Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  22. Tomasz Opar
  23. Fryderyk Radwan-Bieda – Przedstawiciel Prezydenta Rzeczypospolitej
  24. Piotr Rydzewski
  25. Patrycja Serafin
  26. Aleksandra Siwek
  27. Joanna Szydłowska
  28. Karol Szymura
  29. Hubert Taładaj
  30. Ksenia Ulanowicz-Sienkiel – Przedstawiciel Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego
  31. Piotr Wasilewski
  32. Mateusz Węgrzyn
  33. Agnieszka Wąglorz
  34. Jakub Żebrowski
  35. Julian Żelaznowski
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.15.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.28% 4.2590 4.3450
USD 0.58% 3.8533 3.9311
GBP 3.14% 4.8872 4.9860
CHF 0.82% 3.8632 3.9412
Dodaj nowe ogoszenie