17.05.2018

Gimnazjaliści rywalizowali w siatkówkę. Ósmy Memoriał Krzysztofa Putry w Raczkach [zdjęcia]

W hali sportowej w Raczkach odbył się VIII Memoriał Krzysztofa Putry w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z Raczek oraz z miejscowości sąsiednich gmin, z: Wieliczek, Nowinki i Janówki ( 2 zespoły).

 - Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach systemem ,,każdy z każdym”, do trzech wygranych setów. Po meczach odbył się krótki apel poświęcony pamięci marszałka Krzysztofa Putry. Pamięć zmarłego została uczczona minutą ciszy. Krótką przemowę wygłosiła dyrektor gimnazjum w Raczkach Wiesława Jasionowska. Głos zabrał również Sebastian Putra –radny miasta Białystok i syn Krzxysztofa Putry. Kilka słów wygłosił także Wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewski – informuje Jolanta Buszko-Skrocka, nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum w Raczkach.

W wyniku rozegranych meczów klasyfikacja końcowa w siatkówce dziewcząt przedstawiła się następująco:

1 miejsce – WIELICZKI

2 miejsce – RACZKI

3 miejsce – JANÓWKA

A u chłopców:

1 miejsce- JANÓWKA

2 miejsce – RACZKI

3 miejsce – NOWINKA

Najlepszą siatkarką turnieju została uczennica gimnazjum w Wieliczkach- Weronika Putra, a za najlepszego siatkarza uznano zawodnika z gimnazjum w Janówce – Wojciecha Truszkowskiego. Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali wyśmienite raczkowskie pączki, batony i napoje.

Po wręczeniu nagród odbył się mecz GOŚCIE : GOSPODARZE Tym razem wygrana przypadła Gościom z Białegostoku (radni Rady Miasta Białystok: Sebastian Putra, Jarosław Grodzki, Marek Chojnowski ).

Mecze sędziowali absolwenci szkoły: Anita Jasionowska, Monika Dziekońska i Karol Ostaszewski.

Sponsorami turnieju byli: Sebastian i Elżbieta Putra, Rada Rodziców, Urząd Gminy Raczki, Sklep ,,Groszek” oraz GS w Raczkach i Pani Małgorzata Naruszewicz. Organizatorzy wszystkim sponsorom składają serdeczne podziękowania.

- Słowa podziękowania kieruję również w stronę tych uczniów i nauczycieli, którzy pomogli w organizacji turnieju – dodaje J. Buszko-Skrocka.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.19.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.06% 4.2414 4.3270
USD 0.16% 3.7248 3.8000
GBP 0.39% 4.8107 4.9079
CHF 0.21% 3.7472 3.8230
18.01.2019

wynajme pokoj

Dodaj nowe ogoszenie