17.11.2019

Gmina Suwałki. Można składać deklaracje na dofinansowanie paneli fotowoltaicznych

Wójt Gminy informuje, że w dniu 20 listopada 2019 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Suwałki (parter) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące dofinasowania zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych na potrzeby własne mieszkańców gminy.

Jednocześnie Wójt Gminy informuje, że do dnia 22 listopada 2019r. będzie prowadzony nabór deklaracji (druk w załączeniu) zainteresowanych mieszkańców udziałem w projekcie pozwalającym na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych.

Gmina Suwałki przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinasowanie projektu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Fotowoltaiczna mikroinstalacja prosumencka zamienia energię promieniowania słonecznego na energię prądu elektrycznego. Jej łączna moc elektryczna nie może przekroczyć 5 kW. Instalacja służy do zasilania wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku mieszkalnego o napięciu 230 V. Wytworzona energia może być przeznaczona na potrzeby własne gospodarstwa domowego, czyli do zasilania urządzeń codziennego użytku np. lodówka, pralka, telewizor, ogrzewanie prądem wody itp.

Planowana jest możliwość dofinansowania trzech wariantów instalacji fotowoltaicznej*:

  1. instalacja o mocy 3,0 kWp dedykowana dla gospodarstw domowych o rocznym zużyciu energii do 3000 kWh;

  2. instalacja o mocy 4,0 kWp dedykowana dla gospodarstw domowych o rocznym zużyciu energii do 4000 kWh;

  3. instalacja o mocy 5,0 kWp dedykowana dla gospodarstw domowych o rocznym zużyciu energii do 5000 kWh;

*maksymalna i minimalna moc instalacji zostanie określona przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ogłoszonym konkursie

Wstępne założenia dotyczące dofinasowania zakupu i montażu instalacji:

  1. Pozyskanie środków na dofinansowanie projektu pozwoli na pokrycie maksymalnie
    65 % wartości instalacji brutto pod warunkiem, że VAT zostanie zakwalifikowany do dofinasowania, jeżeli nie, to maksymalnie 65 % wartości instalacji netto.

  2. Dofinasowanie będzie dotyczyło kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych i polegać będzie na refundacji poniesionych kosztów przez mieszkańca, zwanego Grantobiorcą, co oznacza, że to mieszkaniec (Grantobiorca) najpierw będzie musiał opłacić koszty zakupu i montażu instalacji i dopiero po weryfikacji złożonych dokumentów będzie mógł uzyskać częściowy zwrot poniesionych kosztów, zgodnie z określonym w umowie procentem dofinansowania.

  3. Aby rozliczyć Grant - dofinansowanie, Grantobiorca (mieszkaniec) będzie zobowiązany do potwierdzenia dokonanego przez siebie zakupu, montażu oraz uruchomienia instalacji fotowoltaicznej (faktura, protokół odbioru, potwierdzenie opłaty, itp.)

  4. Wysokość grantu będzie uzależniona od mocy instalacji.

  5. Grant może zostać przeznaczony na montaż instalacji fotowoltaicznej, z której wytworzona energia powinna być przeznaczona wyłącznie na własne potrzeby mieszkańców (Grantobiorców). Nie jest dopuszczalne wykorzystanie energii na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, w tym działalności rolniczej.

  6. Mieszkaniec przystępując do projektu zobowiązuje się pokryć ze środków własnych:

- wkładu własnego kosztów zakupu i montażu instalacji, który nie będzie sfinansowany ze środków europejskich;

- kosztu opracowania dokumentacji technicznej – ok. 300,00 zł brutto.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle


Ślepsk Malow Suwałki

29.03.2024
20:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.29.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
28.03.2024

mieszkanie

Dodaj nowe ogoszenie