12.03.2018

Gmina Suwałki. Szkoła Podstawowa w Starym Folwarku ma halę sportową [wideo i zdjęcia]

W obecności władz samorządowych województwa, powiatu suwalskiego i gminy Suwałki, rodziców i uczniów w Szkole Podstawowej w Starym Folwarku uroczyście otwarto halę sportową. Jak zapowiedział wójt Tadeusz Chołko, teraz pora na wybudowanie boiska ze sztuczną nawierzchnią.

„Sport to najzdrowsza choroba i najlepsze uzależnienie” to hasło uroczystości w szkole, w której uczy się ponad 200 dzieci nie tylko ze Starego Folwarku i gminy Suwałki, ale także z Suwałk, Sejn, gminy Krasnopol, szkoły która jest w wojewódzkiej czołówce nie tylko jeśli chodzi o wyniki nauczania, ale także osiągnięcia sportowe, a konkretnie w tenisie stołowym.

- Cieszymy się z oddania do użytku tej hali, bo będziemy mieli nie tylko lepsze warunki do ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego, ale także do treningu naszej ukochanej dyscypliny – tenisa stołowego – mówiły uczennice i tenisistki Milena Terlecka i Katarzyna Margol. – Dotychczas trenowaliśmy na trzech stołach, a mimo to zdobywaliśmy medale na mistrzostwach województwa podlaskiego, z powodzeniem rywalizowałyśmy na zawodach ogólnopolskich, ale też na Litwie, Ukrainie, Estonii i w Hiszpanii. W takich warunkach jakie mamy od dziś, trenując po okiem tak wspaniałej trenerki i wychowawczyni jaką jest pani Danuta Remiszko, będziemy podwyższali swoje sportowe umiejętności i, mamy taką nadzieję, odnosili jeszcze większe sukcesy sportowe.

Właśnie imię i nazwisko Danuty Remiszko było najczęściej wymieniane w czasie uroczystości. Z szacunkiem o nieobecnej z powodu choroby nauczycielce i trenerce, która przed laty założyła jednosekcyjny Uczniowski Klub Sportowy „Remik” mówiła dyrektor szkoły Bożena Omilianowicz, wójt gminy Suwałki Tadeusz Chołko, uczennice, uczniowie i ich rodzice oraz Jerzy Mazur, prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, na wniosek którego władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego odznaczyły D. Remiszko srebrnym medalem „ Za zasługi dla PZTS”. W imieniu nieobecnej mamy medal odebrała jej córka Paulina Remiszko, która  w tej szkole prowadzi zajęcia tenisa stołowego i ... taneczne.

Wójt Tadeusz Chołko podziękował władzom samorządowym województwa podlaskiego, które reprezentowali Jerzy Leszczyński, marszałek województwa oraz wicemarszałkowie Anna Naszkiewicz i Bogdan Dyjuk, za finansowe wsparcie w realizacji inwestycji tak potrzebnej i oczekiwanej nie tylko przez dzieci i młodzież ale też mieszkańców Starego Folwarku i pobliskich wsi. Władze samorządowe na budowę tego obiektu przekazały 1,9 mln zł, a 1,7 mln dołożył samorząd gminy.

Ciepło o szkole, nauczycielach i uczniach oraz efektach ich pracy na i po lekcjach, których efektem jest lokata szkoły w czołówce wojewódzkiej, mówił też marszałek województwa Jerzy Leszczyński. „Oby takich szkół jak ta, z takim zaangażowanym społeczeństwem i władzami samorządowymi było jak najwięcej. Razem tworzymy naszą przyszłość” – dodał J. Leszczyński.

Życzenia sukcesów w nauce i sporcie nauczycielom i uczniom ze Starego Folwarku złożyli i prezenty w postaci sprzętu sportowego przekazali także starosta powiatu suwalskiego Szczepan Ołdakowski, delegacja ze szkoły im. prof. Andrzeja  Stelmachowskiego ze Starych Trok na Litwie i Dariusz Ułanowicz, prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej, w barwach której po medale na salezjańskich mistrzostwach Europy i świata występują i medale zdobywają tenisiści stołowi z SP w Starym Folwarku. 

Halę poświęcił proboszcz parafii w Wigrach ks. dr Jacek Nogowski, a w części artystycznej wystąpił zespół taneczny, chór szkolny oraz zespół taneczny przedszkolaków.

 

 

Hala z zapleczem ma długość 45,74 i szerokość 18,11 m. 

Na sali o wymiarach 28,12 x 16,15 m i wysokości 6,7 m znajdą się boiska do:

- koszykówki o wymiarach 26,00 x 14,00 m 

- tenisa ziemnego – 23,77 x 10,97

- siatkówki – 18,00 x 9,00

- mini piłki ręcznej – 25,00 x 14,00

Ponadto na zapleczu:

- dwie szatnie (damska i męska) z łazienkami na 20-26 osób

- dwa wc 

- pokój z łazienką dla nauczycieli wf

- sala korekcyjno-rehabilitacyjna, siłownia

- pomieszczenie porządkowe.

Hala w Starym Folwarku jest trzecim, po Płocicznie-Tartak i Pzebrodzie, pełnowymiarowym szkolnym obiektem sportowym na terenie gminy Suwałki. W Przebrodzie jest także wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią i kortem tenisowym z bandami, oświetleniem i monitoringiem.  Dodajmy, że władze gminy czynią starania o wybudowanie hali przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, ale będzie to obiekt mniejszy bowiem jest to najmniejsza szkoła w gminie. 

Tadeusz Moćkun

Fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2390 4.3246
USD 0.24% 3.7325 3.8079
GBP 0.80% 4.9234 5.0228
CHF 0.05% 3.7422 3.8178
21.03.2019

Sprzedam Xboxa 360

Dodaj nowe ogoszenie