13.11.2017

Karate shinkyokushin. Srebro i brąz suwalczan w mistrzostwach Europy [zdjęcia]

Aleksandra Rybacka zajęła drugie miejsce w kumite kadetek do 50 kg, a Piotr Barwicki był trzeci w tej samej kategorii wieku i tej samej wadze. W rozegranych w Kielcach z udziałem 334 karateków z 28 państw zawodach startowało siedmioro suwalczan, podopiecznych Marka Krejpcio.

Organizatorem Mistrzostw Europy Kadetów U-16 i Młodzieżowców U-21 byli Polska Federacja Karate Shinkyokushin i Kielecki Klub Sportowy Karate. W 58-osobowej reprezentacji naszego kraju  znaleźli się kadeci  Suwalskiego Klubu Karate Shinkyokushin: Aleksandra Rybacka kumite do 50 kg, Piotr Barwicki kumite do 50 kg, Kacper Sawicki kumite do 70 kg i Aleksander Konikowski kumite +75 kg oraz mlodzieżowcy: Damian Biłbak kumite do 65 kg i kata, Daniel Biłbak kumite do 70 kg oraz Michał Karpowicz kumite do 75 kg i kata. 

Reprezentanci Polski zdobyli 18 medali. Młodzieżowcy  - 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych,  kadeci - 2 srebrne (w tym Aleksandra Rybacka) i 8 brązowych (w tym nowicjusz na zawodach tej rangi Piotr Barwicki).

Ola w zeszłym roku była mistrzynią Europy, w tym roku po wygraniu dwóch pojedynków też doszła do finału, ale uległa w nim nieznacznie, po dogrywce, zawodniczce z Litwy. Litwinka Brigita Svinkunaite wygrała przez wskazanie sędziów. W pierwszej walce Aleksandra Rybacka pokonała jednogłośnie Węgierkę Maję Dveri. W drugim pojedynku także jednogłośnie zwyciężyła Ukrainkę Anastasiję Pryshijak. 

Piotr Barwicki pierwszą walkę przeszedł wolnym losem, w drugim pojedynku  zwyciężył przez wskazanie sędziów 3 do 2 remisów zawodnika z Węgier Mate Rudiego. W półfinale spotkał się z aktualnym mistrzem Europy Edwardasem Petrauskasem i przegrał przez wskazanie 4 do 1. 

Pozostali suwalscy kadeci, Kacper Sawicki i Aleksander Konikowski przegrali swoje pierwsze pojedynki. Kacper po dogrywce z Bułgarem Mustafą Enginem, który zdobył później trzecie miejsce, a Aleksander  - z obecnym mistrzem Europy Litwinem Arturasem Kuzminskasem.

Nasi trzej młodzieżowcy w tym roku nie mieli szczęścia. Najpierw Michał Karpowicz i Damian Biłbak przegrali swoje pierwsze pojedynki w kata. 

W kumite wszyscy trzej trafili na medalistów z poprzedniego roku. Tym razem starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy także okazali się lepsi.

Damian w pierwszym pojedynku w kategorii do 65 kg pokonał przez kopnięcie na głowę Thomasa Seva z Francji. W drugiej walce spotkał się z Armeńczykiem Araratem Havsepaianem, któremu uległ po dogrywce przez wskazanie sędziów. Zawodnik z Armenii zajął trzecie miejsce. 

Daniel Biłbak pierwszą walkę przeszedł wolnym losem. W drugim pojedynku spotkał mistrza Europy z poprzedniego roku, jak też obecnego, Naira Melikyana z Armenii. Melikyan wyraźnie przeważał siłowo i wygrał przed czasem technikami ręcznymi na tułów. 

Michał Karpowicz wygrał swój pierwszy pojedynek  przez wskazanie sędziów 3 do 2 remisów z Rumunem Narcicem Popem. W drugiej walce spotkał się z późniejszym brązowym medalistą Maksymem  Chajkiwskim  z Ukrainy, z którym przegrał przez wazari techniką ręczną na tułów.

Źródło: Suwalski Klub Karate Shinkyokushin

udostępnij na fabebook
14.11.2017, 05:57:31

łukasz j

gratulacje dla wszystkich zawodnikuw suwalskiego klubu karate kyokushin pozdrawia marka krejpcio i cały suwalski klub karate kyokushin

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.15.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.29% 4.2558 4.3418
USD 0.12% 3.6868 3.7612
GBP 0.41% 4.8588 4.9570
CHF 0.44% 3.7145 3.7895
Dodaj nowe ogoszenie