07.01.2019

Kolejny rocznik uczy się jeździć na nartach. Akademia mistrzów narciarstwa w Szelmencie [zdjęcia]

W poniedziałek, 7 stycznia w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie rozpoczęła się już piąta edycja projektu „ Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Słobódce.

Zajęcia dofinansowane są ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym założeniem projektu jest powszechne objęcie wszystkich uczniów klas IV szkół podstawowych nauką jazdy na nartach. W tym roku udział biorą sąsiadujące z nami gminy Puńsk, Rutka -Tartak, Sejny, Giby oraz Jeleniewo. Razem w projekcie uczestniczy 8 szkół : Szkoła Podstawowa w Słobódce, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasionowie, Szkoła Podstawowa w Kaletniku, Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rutce-Tartak, Szkoła Podstawowa z Polskim i Litewskim językiem nauczania w Puńsku, Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sejnach oraz Szkoła Podstawowa w Gibach.

Projekt będzie realizowany od 7 stycznia 2019 r do 18 stycznia 2019 r. Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu i współpracy z Gminą Szypliszki, Puńsk, Sejny, Giby, Jeleniewa, WOSiR Szelment i Szkołą Narciarstwa „Strefa” 279 uczniów szkół podstawowych będzie mogło uczyć się bezpiecznie jeździć na nartach. Zajęcia będą prowadzone w ośmio - dziewięcioosobowych grupach, każda z nich po dziesięć godzin pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Łącznie do zrealizowania będzie 330 godzin.

Dzięki funkcjonariuszom z Policji uczniowie mieli możliwość wysłuchania pogadanki na temat bezpiecznego korzystania ze stoku oraz sprawdzenia swoich możliwości w udzielaniu pierwszej pomocy.

Na zakończenie projektu odbędą się zawody w slalomie alpejskim o Puchar Wójta Gminy Szypliszki, który wyłoni mistrzów jazdy na nartach w kategoriach indywidualnych i drużynowych. Zwieńczenia projektu będzie spotkanie ze specjalnym gościem - Mistrzem Olimpijskim z Sapporo – Wojciechem Fortuną.

Koordynatorem projektu jest Pan Marek Zdancewicz- Wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Słobódce.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Cerrad Enea Czarni Radom


MKS Ślepsk - Malow Suwałki

07.12.2019
20:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.06.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2334 4.3190
USD 0.01% 3.8139 3.8909
GBP 0.41% 5.0153 5.1167
CHF 0.19% 3.8561 3.9341
Dodaj nowe ogoszenie