19.01.2017

Koncert Ślepska w meczu z KPS Siedlce

Kolejny bardzo dobry mecz zagrali w środę siatkarze Ślepska Suwałki, którzy pokonali na własnym parkiecie KPS Siedlce 3:0. Rywale tylko w pierwszym secie byli nawiązali walkę z liderem tabeli. Ba, mogli go nawet wygrać, ale tej szansy nie wykorzystali. Było to 14. zwycięstwo Ślepska w 15. meczu. W sobotę suwalczan czeka znacznie trudniejsze zadanie, bowiem zmierzą się w Nysie ze Stalą.

Początek pierwszego seta spotkania Ślepsk – KPS to siatkarska huśtawka nastrojów po obu stronach. Pierwszy punkt, po autowym ataku Buckiego zdobył Ślepsk, ale po kilku akcjach to goście objęli prowadzenie 4:3 , a następnie powiększyli przewagę do trzech punktów (8:5). Ślepsk, ze stanu 6:9 wyciągnął na 11:9 i zaczęła się walka punkt za punkt Taka wymian asiatkarskich ciosów trwała do 18:18, przy którym goście „odjechali” na 18:22. Kiedy po dwóch asach Ogrodniczuka, przełamaniu bloku przez Buckiego i błędzie gospodarzy KPS prowadził już 23:18, a chwilę później 24:20 wydawało się, ze w tym secie nikt i nic nie odbierze już zwycięstwa KPS-owi. I wówczas sygnał do ataku dał gospodarzom Łukasz Rudzewicz. Kolejne punkty suwalski zespół zdobywał po błędzie atakującego KPS, który dotknął siatki, dwóch asach serwisowych Kamila Skrzypkowskiego oraz potrójnym bloku na Buckim i to Ślepsk prowadząc 25:24 miał w górze piłkę setową. Miał, bo ponownie do gry wrócili goście, a kibice przeżywali niesamowite emocje: 25:25 Błasiak po przekątnej; 26:5 Rawiak na lewej stronie obija blok; 26:26 po prostej Gibek; 26:27 as Polańskiego; 27:27 Rawiak do pierwszej strefy; 27:28 autowa zagrywka Winnika; 28:28 autowa zagrywka Buckiego; 28:29 zablokowany atak Winnika z drugiej linii; 29:29 przesunięta krótka i Daniel Szaniawski; 30:29 Rudzewicz po bloku, za Szaniawskiego na zagrywkę Lesiuk; 31:29 podwójny blok Rudzewicz/Skrzypkowski i set dla Ślepska. Który to już wygrany w wydawać by się mogło sytuacji bez wyjścia, po dramatycznym pościgu i fantastycznym finiszu? Ale w takich właśnie okolicznościach poznaje się siłę i klasę zespołu. W tym przypadku zespołu Ślepska.

Końcówka pierwszego seta wyraźnie wzmocniła Ślepsk, ale „zwaliła z nóg” siedlczan. Druga i trzecia partia to popis skuteczności gospodarzy i bezradności gości. Nic nie dawały przerwy brane przez trenera Chwastyniaka, roszady w składzie i ustawieniu. KPS był bezradny jak małe dziecko.

W secie drugim pierwszy punkt goście zdobyli przy stanie 5:0 dla Ślepska, drugi przy 9:1 i wprawdzie udawało się im zmniejszać straty nawet do pięciu punktów, to seta przegrali wysoko bo aż 15:25.

W secie trzecim pierwszy punkt zdobyli wprawdzie goście, ale siedem kolejnych, po zagrywkach Skrzypkowskiego, już Ślepsk, który objął prowadzenie 7:1. Suwalczanie grali niemal koncertowo. Kapitalnie rozrzucał blok rywali Piotr Lipiński, na środku królowali Rudzewicz i Daniel Szaniawski, nie do pokonania był blok, w ataku brylowali Rawiak i Winnik, a w obronie efektownie i skutecznie grał  Krzysztof Andrzejewski. Owszem KPS próbował walczyć, ale na próbach się kończyło. Brakowało precyzji i chyba wiary, że w tym meczu można, poza pojedynczymi punktami, można ugrać coś więcej, np. seta. Ślepsk prowadził już nawet 18:5 i nieco spasował, co pozwoliło gościom na zmniejszenie strat.

Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0 (31:29, 25:15, 25:14)

Ślepsk - Winnik, Rudzewicz, Skrzypkowski, Rawiak, Szaniawski, Lipiński - Andrzejewski, Krupiński (libero) oraz Michel. Lesiuk, Tomczak, Linda
KPS Siedlce - Polański, Błasiak, Zrajkowski, Bucki, Gibek, M`Baye - Januszewski (libero) oraz Ogrodniczuk, Łukasik, Szaniawski, Zemlik, Gontarewicz

MVP meczu: Piotr Lipiński