27.10.2016

KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki 0:3: Szkoda, że Państwo tego nie widzieli [wyniki, tabela]

Świetny mecz w Siedlcach rozegrali w środę siatkarze Ślepska Suwałki, którzy pokonali tamtejszy KPS 3:0. Gospodarzom nie pomógł doping fantastycznych, kulturalnych kibiców, którzy w komplecie wypełnili halę. Suwalczanie grali jak natchnieni, a skrzydeł dodawały im okrzyki nie tylko z małego kwadratu, ale też gorący doping dwojga fanów, którymi byli ... rodzice Mateusza Kuśmierza.

Tak grający Ślespk chciałoby się oglądać w każdym meczu. Kapitalna gra w obronie i na przyjęciu, potężne ataki, precyzyjne plasy i kiwki, szczelny blok i trudna zagrywka. Kawał doskonałej roboty wykonali obaj trenerzy precyzyjnie rozpoznając słabe i mocne strony rywali i ustalając taktykę pozwalającą na wykorzystanie tych pierwszych i neutralizowanie drugich.

- Chłopcy fajnie  zrealizowali przedmeczowe założenia, nie pozwolili pograć najgroźniejszym zawodnikom KPS-u Łukasikowi i Buckiemu, fantastycznie przyjmowali zagrywki, bronili piłki, których obrona wydawała się niemożliwa, pokazali klasę sportową i charaktery walczaków. Bardzo dobrą robotę wykonali też chłopcy z małego kwadratu nie tylko dopingując kolegów, ale też wnosząc od siebie coś nowego w chwili kiedy wychodzili na boisko. Ale ten mecz już za nami i trzeba skupić się na kolejnym, w sobotę z Nysą. To też nie bezie ligowy spacerek, a twardy, męski bój o każdą piłkę, każdy punkt – po meczu w Siedlcach mówił Dima Skoryy, trener Ślepska.

- Oczywiście cieszę się z tego, że zostałem MVP meczu, ale moim zdaniem kandydatów było jeszcze przynajmniej dwóch – dodaje Krzysztof Andrzjewski, libero Ślepska, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. - Mam na myśli Piotrka Lipińskiego rozrzucającego blok rywali, dezorganizującego ich grę w obronie i Karola Rawiaka. Karol zagrał fantastyczny mecz i to w każdym elemencie: kończył ataki, blokował, przyjmował, bronił. Był wszędzie gdzie być powinien i gdzie się jego nie spodziewano. Ale wszyscy, z chłopakami z kwadratu zagraliśmy kapitalne zawody i wygraliśmy zasłużenie.

Dodajmy, ze dla Karola Rawiaka był to drugi z rzędu mecz, w którym po drugiej stronie siatki stawał jego były zespół. Przed trzema laty Karol grał w KPS, przed dwoma w Ślepsku, w poprzednim sezonie w AGH Kraków, z którym Ślepsk wygrał w sobotę 3:1, teraz ponownie w Ślepsku.

A tak, w skrócie, przebiegał ten mecz.

Wprawdzie pierwszy punkt w meczu zdobył Wojciech Winnik, ale następne padały łupem gospodarzy. Po akcjach Zemlika, Buckiego i wspierającego ich Łukasika KPS odskoczył suwlaczanom na cztery punkty (10:6). Gości poderwały do ataku dwa błędy KPS-u, zagrywka w siatkę M`Baye i autowy atak Zemlika, po których suwalczanie tracili do rywali już tylko dwa punkty (10:8). Do remisu 14:14 doszło po ataku M`Baye w aut, a prowadzenie Ślepskowi 15:14 dał Winnik obijając blok i wówczas o czas poprosił trener gospodarzy. Pomogło na krótko, bo do wyniku 20:19. Zepsuta zagrywka Zrajkowskiego,a  następnie błąd niesionej piłki i Ślepsk objął prowadzenie 21:20.   Krótka Polańskiego i ostatni w tym secie remis 21:21. Po plasie Winnika w trzeci metr było 22:21 dla Ślepska. A  po ataku Łukasika w siatkę i bloku na nim goscie mieli pierwszą piłkę setową, którą wykorzystał ich kapitan Adrian Hunek. Set 25:21 dla Ślepska i prowadzenie w meczu 1:0.

Drugiego seta  lepiej rozpoczęli suwalczanie, którzy po dwóch punktach Skrzypkowskiego i ataku po siatce Zemlika objęli prowadzenie 4:1 i o czas poprosił trener Chwastyniak. Po przerwie gospodarze doprowadzili do remisu 4:4, ale ich radość trwała krótko bowiem goście ponownie uciekli im na trzy oczka (9:6) i kontrolowali grę pozwalając jednak gospodarzom na chwilowe nawiązanie kontaktu (16:15, 19:18). Sygnał do kończącego seta ataku dał Kamil Skrzypkowski zdobywają c dwa punkty, przedzielone błędem Zrajkowskiego (podwójne odbicie) i było już 22:18 dla Ślepska. Tej przewagi goście już nie roztrwonili i po bloku pary Hunek/Rawiak cieszyli się z wygranej w secie 25:21 i prowadzenia w meczu 2:0.

W secie trzecim, który okazał się ostatnim, wyrównana walka trwała do stanu 8:8, ale goniącymi wynik byli gospodarze. Autowa zagrywka Kamial Szaniawskiego, atak Skrzypkowskiego w boisko i Polańskiego w aut sprawiły, że Ślepsk uzyskał trzypunktową przewagę (11:8) i o czas poprosił trener KPS-u.  Po rozmowie na boisko, tak się przynajmniej wydawało, wrócił inny KPS, bowiem dwa punkty Buckiego zniwelowały przewagę gości do jednego oczka (11:10). Ale był to przysłowiowy „łabędzi śpiew” siedlczan. Autowa zagrywka Zrajkowskiego, zablokowany atak Buckiego i autowy plas tego zawodnika, oraz punktowy atak Rawiaka w środek boiska sprawiły, że goście prowadzili już 15:10 i nie zamierzali na tym poprzestawać. Siatkarze KPS-u robili co mogli, ale przy ‘nakręconym” w tym dniu Ślepsku mogli niezbyt wiele. Po potrójnym bloku na Ogrodniczuku było już 24:17 dla Ślepska. Wynik seta na 25:17 i meczu na 3:0 atakiem po prostej zakończył Mateusz Linda.

Było to piąte zwycięstwo Ślepska za trzy punkty, drugie 3:0 (pierwsze ze Spałą) w piątym meczu, a trzecie z zespołem wymienianym w roli faworyta do wygrania ligi (po 3:1 z Krispolem u siebie i Wartą w Zawierciu). Suwalczanie zrewanżowali się także siedlczanom za przegraną 0:3 w tegorocznym, wygranym przez KPS, VII Memoriale Józefa Gajewskiego.

KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki 0:3 (21:25, 21:25, 18:25)

KPS: Polański, Zemlik, Zrajkowski, Bucki, Łukasik, M`Baye – Januszewski (libero) oraz Gibek, Błasiak, Szaniawski, Ogrodniczuk

Ślepsk: Hunek, Rudzewicz, Lipiński, Winnik, Skrzypkowski, Rawiak – Andrzejewski (libero) oraz Michel, Linda, Lesiuk, Tomczak