14.04.2013

Listy dla Ziemi - startują 15 kwietnia

Już tylko godziny pozostały do startu największej tegorocznej akcji ekologicznej w Polsce - „Listów dla Ziemi”, projektu Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska-Białej. 15 kwietnia dzieci w całym kraju rozpoczną pisanie listów, a w największych miastach odbędą się happeningi i warsztaty.


Oficjalne otwarcie akcji będzie miało miejsce 15 kwietnia na Placu Zamkowym w Warszawie. W samo południe dwie grupy uczniów rozpoczną pisanie listów, w których będą nawoływały dorosłych do ekologicznych działań i zachowań. Dzieci wezmą ponadto udział w zabawach edukacyjnych przygotowanych przez członków Fundacji, takich jak eko memory, puzzle czy gra planszowa. Dodatkową atrakcją będzie krótki happening poświęcony problemom środowiska naturalnego.


Znani inspirują dzieci


Zasadnicza część „Listów dla Ziemi” odbędzie się jednak nie w przestrzeni publicznej, a w tysiącach szkół z ponad 350 gmin, które zgłosiły chęć udziału w działaniach.

Motywacją i wzorem dla najmłodszych mają być listy pisane przez osoby znane i cenione: aktorów, muzyków, takich jak Krzysztof Skiba, Olgierd Łukasiewicz, Marcin Wyrostek czy Carrantuohill.


Konkurs na deser


Najprzyjemniejszy będzie oczywiście finał, czyli publikowanie na Facebooku zdjęć z zadań zrealizowanych przez dzieci i ich rodziców w domach oraz konkurs na najpiękniejszy list. Najlepsze prace uczniów w postaci skanu ręcznie pisanego listu szkoły mogą nadsyłać do 15 maja.


Informacje na temat akcji, materiały do pobrania, daty nadsyłania prac na konkurs można znaleźć na stronie akcji www.listydlaziemi.pl i na Facebooku www.facebook.com/listydlaziemi .


Patronat nad akcją objęły Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym partnerem akcji są Lasy Państwowe. „Listy dla Ziemi” wspierają ponadto: Fundacja Ekorozwoju, Fundacja Zielonej Ligi, Koalicja Klimatyczna, miasta Bydgoszcz i Bielsko-Biała, warszawska Dalkia, MPO, Brand Morning, Partnerstwo dla Klimatu i Sfera, a film zapowiadający akcję został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.20.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.1938 4.2786
USD 0.00% 3.7640 3.8400
GBP 0.00% 4.9126 5.0118
CHF 0.00% 3.9018 3.9806
19.01.2020

Prace lic i mgr

Dodaj nowe ogoszenie