10.01.2018

Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. Uruchomili pierwszy z 12 milionów [zdjęcia]

Trzy samorządy lokalne, jedna firma i Polski Związek Wędkarski, to pierwsi beneficjenci unijnego programu Rybactwo i Morze, wdrażanego w naszym regionie przez Lokalną Grupę Rybacką Pojezierze Suwalsko-Augustowskie.

Oprócz wicemarszałków województwa Stefana Krajewskiego i Bogdana Dyjuka, którzy podpisywali umowy na udzielenie dotacji, w uroczystości uczestniczyli  starostowie suwalski, augustowski i sejneński, wójtowie gmin oraz przedstawiciele instytucji i firm, które skorzystają z finansowego wsparcia.

Powiat Augustów otrzymał 250 tys. zł na dokończenie budowy bazy dla szkolenia kajakarzy nad Nettą, dzięki czemu Międzyszkolny Ośrodek Sportowy będzie wyglądał jak na XXI wiek przystało, a trenerzy AKS Sparta Augustów w dobrych warunkach będą mogli wychowywać kolejnych medalistów mistrzostw świata i olimpijczyków.

Także nad Nettą w Augustowie, w porcie Żeglugi, o kolejne pokoje, w których urządzone zostaną 34 miejsca noclegowe, rozbudowany zostanie Pensjonat Żagielek. Spółka „WI-TA”  otrzymała na te inwestycję dofinansowanie sięgające 225 tys. zł.    

Za kolejne prawie ćwierć miliona Gmina Augustów w Turówce stworzy placówkę turystyki i rekreacji, w której powstaną nowe miejsca pracy.

Gmina Bargłów Kościelny otrzymała 130 tys. zł na budowę na plaży nad jeziorem Dreństwo  pomostów, placu zabaw i obiektów sportowych.

Gospodarstwo Rybackie Polskiego Związku Wędkarskiego w Suwałkach pozyskało z programu niemal 40 tys. zł na zakup samochodu z izotermą do transportu ryb.

- To pierwsze spośród ponad 40 projektów, jakie pozytywnie przeszły weryfikację i zostały przekazane do zaakceptowania przez Urząd Marszałkowski – mówi Cezary Cieślukowski, prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. – Na dofinansowanie tych przedsięwzięć przewidzieliśmy prawie 6 milionów zł, czyli połowę kwoty, którą Urząd Marszałkowski będzie wydatkowywać z programu Rybactwo i Morze do 2023 roku. Całość, przypomnę, to 3 mln euro. Następny konkurs ogłosimy za rok.

W pierwszym naborze, który trwał do końca czerwca i opiewał na 5,875 mln zł, zostały złożone 44 wnioski o dofinansowanie. Przedsięwzięcia samorządów lokalnych, instytucji, firm i osób fizycznych mogły dotyczyć rozwoju rybołówstwa, turystyki, agroturystyki i rekreacji, tworzenia miejsc pracy, ochrony środowiska i rozwoju lokalnego.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2559 4.3419
USD 0.00% 3.7034 3.7782
GBP 0.00% 4.8495 4.9475
CHF 0.00% 3.7194 3.7946
20.10.2018

Operator CNC

20.10.2018

Monter mebli.

Dodaj nowe ogoszenie