18.05.2017

Maria Andrejczyk najpiękniejszą sportsmenką Polski. Takie są fakty

Oszczepniczka suwalskiej Hańczy wygrała w ankiecie portalu Sportowe Fakty na Miss Polskiego Sportu. Różnicą 380 głosów wyprzedziła Annę Lewandowską, ubiegłoroczną zwyciężczynię tej zabawy.

W ankiecie zostało oddanych 19 tys. głosów, z których 3420 (18 proc). padło właśnie na Majkę. Anna Lewandowska, była mistrzyni karate, żona najlepszego polskiego piłkarza otrzymała 16 proc. wskazań. Na najniższym stopniu podium uplasowała się zawodniczka MMA Karolina Kowalkiewicz, a tuż za nim kolejna lekkoatletka Joanna Jóźwik. Piąta lokatę zajęły ex equo  siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata i pięściarka Ewa Brodnicka, a czołową „10” zamknęły tenisistki Agnieszka i Urszula Radwańskie.   

Maria Andrejczyk, 21-letnia lekkoatletka podbiła serca kibiców umiejętnościami, charakterem i wdziękiem podczas finałowego konkursu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, w którym do zdobycia brązowego medalu zabrakło jej trzech centymetrów. Liderka ubiegłorocznych list światowych wraca do zdrowia i formy po grudniowej operacji barku i przygotowuje się do sesji egzaminacyjnej na I roku anglistyki Uniwersytetu w Białymstoku. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, po raz pierwszy w tym sezonie wystartuje w młodzieżowych mistrzostach Polski, których areną na początku lipca będzie stadion przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach.

Tekst i fot. Wojciech Drażba 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie