19.05.2017

Młodzież z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek na praktykach w Irlandii [zdjęcia]

Od 1 czerwca 2016 do 31 maja 2017 roku Zespół Szkół Sióstr Salezjanek realizuje projekt pn. "Rozwój kariery bez bariery" w ramach programu Erasmus + ogłoszonego przez Narodową Agencję w Warszawie. Głównym celem projektu jest podniesienie kwalifikacji uczniów i zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy. Podczas trzytygodniowego pobytu w irlandzkiej miejscowości turystycznej Youghal młodzież odbyła praktyki zawodowe w hotelach, biurach podróży i restauracjach.

- Praktykanci poprawili znajomość języka angielskiego, poznali nowe sposoby pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, zwrócili uwagę na jakość obsługi turysty oraz strój służbowy obsługujących gości hotelowych. Program pobytu przewidywał realizację programu praktyk, wycieczki krajoznawcze, kurs języka angielskiego i zapoznanie z zabytkami południowej Irlandii.Projekt był realizowany we współpracy z Your International Training – informuje Anna Romanowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II w Suwałkach.

Natomiast od 15 listopada 2016 roku uczniowie realizują innowacyjny program edukacyjny „Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo" polegający na założeniu realnie działającej firmy. Klasa 3 w ramach zajęć z ekonomii z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem prowadzi w szkole przedsiębiorstwo – mały sklepik „U Turysty".

- Uczniowie – wspólnicy miniprzedsiębiorstwa samodzielnie opracowali pomysł na produkt, przygotowali biznesplan przedsięwzięcia, zgromadzili niezbędny kapitał, podjęli działania marketingowe – przygotowali plakaty, film promocyjny i profil na facebooku, produkują i sprzedają swoje produkty, podejmują ryzyko biznesowe oraz prowadzą dokumentację finansową swojego miniprzedsiębiorstwa – relacjonuje A. Romanowska.

Celem programu jest przygotowanie uczniów  do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Dzięki takim działaniom Zespół Szkół Sióstr Salezjanek otrzymał status „Dobrej praktyki" w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻEJ JAKOŚCI w dwóch obszarach praktyki: współpraca z otoczeniem szkoły, w tym z pracodawcami za projekt „Rozwój kariery bez bariery" oraz metody nauczania za projekt Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „U Turysty". Celem  konkursu jest zebranie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie