08.01.2018

Morsi, krav maga, ratownictwo i inne atrakcje. Stacja Pogodne Suwałki nad zalewem [zdjęcia]

Moc atrakcji czekała na suwalczan oraz odwiedzających nasze miasto gości, którzy w słoneczne, niedzielne popołudnie zdecydowali się przybyć nad Zalew Arkadia i zatrzymać się na „Stacji Pogodne Suwałki – Aktywni Zimą”. W sobotę i niedzielę odbyła się II edycja wydarzenia, które inauguruje tegoroczny cykl imprez sportowo – rekreacyjnych w Suwałkach.

Punktualnie o godzinie 12:00 wydarzenie rozpoczęło się od pokazów ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników Suwalskiego WOPR. Niestety, tegoroczna zima pokrzyżowała nieco szyki organizatorom i zamiast pokazu ratownictwa lodowego licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli pokaz ratownictwa … wodnego. Chwilę po przedstawicielach WOPR, po intensywnej rozgrzewce poprowadzonej przez Andrzeja Gajewskiego, instruktora Krav Magi, w wodzie pojawili się morsi z Bakałarzewa oraz z zaprzyjaźnionych klubów z Olecka czy Augustowa.

Tuż przed godziną 13:00 na uczestników Stacji Pogodne Suwałki czekały kolejne atrakcje Na terenach rekreacyjnych Zalewu Arkadia, w okolicy Suwałki Beach Arena, otwarto wioskę eskimoską, w której przybyli mieszkańcy mogli poznać ciekawe fakty związane z kulturą jednego z najwytrwalszych ludów na świecie oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Dariusza Morsztyna znanego jako „Biegnący Wilk”, wielkiego pasjonata psich zaprzęgów, kultury eskimoskiej, a na co dzień rezydenta Republiki Ściborskiej. Ogromną popularnością wśród najmłodszych cieszyły się zwłaszcza przejażdżki psimi zaprzęgami.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia były biegi na dystansie 1725 m. Pierwsi na starcie stanęli uczestnicy Canicrossu, czyli biegu z czworonogami. To stosunkowo młoda dyscyplina wywodząca się wprost ze sportu psich zaprzęgów. Tyle, że zamiast sań czy wózka ciągniętego przez psy, na końcu linki znajduje się opiekun. Bieg, który miał charakter pokazowy zgromadził nad Zalewem Arkadia kilkunastu uczestników.

Punktem kulminacyjnym „Stacji Pogodne Suwałki” był bieg pn. „Zimowa Mila” oraz Marsz Nordic Walking na tym samym dystansie – 1725 m, czyli jednego okrążenia wokół Zalewu Arkadia.

Na starcie stanęło blisko 200 uczestników. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Ostaszewski (Decathlon Białystok), natomiast wśród Pań, suwalczanka – Izabela Barwicka.

Wyniki „Zimowa Mila”:

Klasyfikacja Mężczyźni:

Arkadiusz Ostaszewski

Patryk Pałkiewicz

Tadeusz Walendykiewicz

Klasyfikacja Kobiety:

  1. Izabela Barwicka

  2. Izabela Szermińska

  3. Magdalena Rogucka

Najszybsza Sportowa Rodzina:

  1. Wasilewscy

  2. Karczewscy

  3. Ruszewscy

Najmłodszy uczestnik:

Maria Cybula

Najstarszy uczestnik:

Józef Bałdyga

 

Źródło:OSiR Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2559 4.3419
USD 0.00% 3.7034 3.7782
GBP 0.00% 4.8495 4.9475
CHF 0.00% 3.7194 3.7946
20.10.2018

Operator CNC

20.10.2018

Monter mebli.

Dodaj nowe ogoszenie