08.08.2019

Movement Arena Suwałki już działa. Pierwszy taki obiekt [zdjęcia]

Park trampolin, squash, parkour, siłownia i plac zabaw dla dzieci - wszystko pod jednym dachem przy ul. Szkolnej i za prywatne pieniądze. Czegoś takiego nie było w całym regionie.

- Wkrótce oferta zostanie uzupełniona o laser park, czyli elektroniczny paint ball, ścianę wspinaczkową oraz salę fitness czy tańca i wówczas to już naprawdę będzie obiekt dla każdego - mówi Andrzej Klimasiński, suwalski przedsiębiorca (na górnym zdjęciu w środku), który wespół z prowadzącymi Movement Arena w Gdańsku jednymi z pionierów parkouru w Polsce Pawłem Roziewskim (od lewej) i Tomaszem Dąbrowskim (od prawej) oficjalnie otworzył dzisiaj Movement Arenę Suwałki. 

Uroczystość uatrakcyjniły pokazy trenerów Movement Arena, najlepeszych w kraju speców od parkouru, który od 2024 roku będzie dyscypliną olimpijską. W parku trampolin ćwiczyli suwalscy medaliści mistrzostw Europy w karate kyokushin, w strefie kalenistyki trenowali specjaliści od biegów z przeszkodami, a w strefie squash'a czołowi gracze w regionie, którzy do tej pory urządzali turnieje w Olecku. 

- W swojej długiej już karierze samorządowej po raz pierwszy uczestniczę w otwarciu prywatnego obiektu rekreacyjno-sportowego, i to urządzonego z takim rozmachem - przyznał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. - Życzę takich dochodów, jakie ta hala przynosiła wtedy, kiedy prowadzono tu działalność handlową. Łatwo nie będzie, bo koszty utrzymania są bardzo duże.

Działająca na powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych Movement Arena zajmuje część budynku, w której kiedyś funkcjonowała hurtownia Garden. Jej współwłaścicielem był Andrzej Klimasiński, pasjonat sportu, za młodu piłkarz, były członek zarządu piłkarskich Wigier Suwałki i sponsor tytularny badmintonowego UKS Garden Suwałki.

 - Myślę, że udanie zaadaptowaliśmy obiekt do nowych funkcji - cieszy się Andrzej Klimasiński. - Gdyby trzeba było zbudować taka halę od nowa i ją wyposażyć, koszty wyniosłyby co najmniej 5 mln zł. 

Wspólnicy sięgnęli po urządzenia i sprzęty z najwyższej półki, profesjonalne są też trzy courtwall'e do squash'a. Otworzyli obiekt, który dodał Suwałkom atrakcyjności, który powinien tętnić życiem, przyciągać mieszkańców regionu w kazdym wieku, zwłaszcza w niepogodne dni. Oprócz rekreacyjno-sportowych ma on też pełnić funkcje edukacyjne - planowane są w nim zajęcia wf dla uczniów i studentów.

Wojciech Drażba 

[06.08.2019] Movement Arena Suwałki rusza w ten piątek. Warto było czekać na park trampolin i squash’a [foto] 

[11.03.2019] Park trampolin, squash, laser park. Coraz większy ruch w Movement Arena Suwałki [zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.12.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.19% 4.2473 4.3331
USD 0.13% 3.8333 3.9107
GBP 0.35% 5.0509 5.1529
CHF 0.48% 3.8882 3.9668
11.12.2019

dekarz

11.12.2019

Radość z pisania

Dodaj nowe ogoszenie