10.10.2017

Na Mundial 2018 w Rosji zamówiono już 1,5 miliona biletów. Kiepsko z hotelami w Kaliningradzie

Dopiero 1 grudnia, po losowaniu grup, dowiemy się, w których rosyjskich miastach pierwsze mecze w finałach piłkarskich Mistrzostw Świata stoczy reprezentacja Polski. Zapisy na bilety trwają już jednak w najlepsze.

FIFA informuje, że zamówiono już ponad 1,5 miliona biletów na mundial w Rosji. Rosyjscy kibice zarezerwowali około 70 procent wejściówek. Z innych nacji, najwięcej biletów zamówili brazylijscy, meksykańscy, argentyńscy, amerykańscy, niemieccy, kolumbijscy, chińscy, izraelscy i angielscy kibice.

Jako, że już wiadomo, że na Mistrzostwach zagra także polska reprezentacja, pewnie wzrośnie zainteresowanie wyjazdem także polskich kibiców.

Jak już informowaliśmy, o bilety można się starać za pośrednictwem oficjalnej strony FIFA. Należy wejść na stronę internetową FIFA World Cup Russia: www.FIFA.com/tickets i otworzyć konto, podając swoje dane osobowe oraz wybrać bilet, jaki nas interesuje.

 Bez wizy na Mundial do Rosji

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin rok temu podpisał ustawę, która wprowadza tryb bezwizowy na wjazd do Rosji dla kibiców jadących na piłkarskie Mistrzostwa Świata w 2018 roku z personalną kartą kibica, znaną również jako "paszport kibica" czy "fan-ID". Pozostałe osoby, wpisane na listy FIFA, będą miały do przejścia uproszczone i bezpłatne procedury wizowe.

Ustawa zacznie obowiązywać na 10 dni przed datą pierwszego meczu Mistrzostw Świata i skończy po 10 dniach od zakończenia mistrzostw. Oprócz fan-ID, trzeba mieć również "ważny dokument tożsamości uznawany w Federacji Rosyjskiej", czyli paszport, a także bilet wstępu na mecz lub inny dokument dający prawo wstępu.

Kibice, wolontariusze oraz osoby wpisane na listy FIFA mogą bezpłatnie korzystać z autobusów miejskich i podmiejskich, trolejbusów, pociągów podmiejskich i metra na trasie zawodów sportowych.

Rosyjskie miasta, w których odbędą się MŚ w Piłce Nożnej 2018

Piłkarskie Mistrzostwa Świata, trwające w dniach od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku, po raz pierwszy w historii odbędą się na terytorium Rosji. Mecze turnieju odbędą się w Moskwie, Kaliningradzie, Petersburgu, Wołgogradzie, Kazaniu, Niżnym Nowgorodzie, Samarze, Sarańsku, Rostowie nad Donem, Soczi i Jekaterynburgu

FIFA oceniła gotowość Rosji do przeprowadzenia MŚ 2018

Budowa stadionów na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej-2018 przebiega zgodnie z planem – poinformowali delegaci FIFA na podstawie rezultatów szóstej inspekcji w Rosji. Urzędnicy sportowi odwiedzili kilka miast, które będą gościć turniej. Na sam koniec zostawili sobie stołeczny stadion Łużniki, który przeszedł gruntowną przebudowę. Jeszcze do rozpoczęcia turnieju, zgodnie z zasadami FIFA, na stadionie zostaną rozegrane trzy testowe spotkania, aby sprawdzić jego infrastrukturę.

Komisja FIFA po raz szósty przeprowadza inspekcję rosyjskich stadionów, które będą gościć Mundial. Przez dziesięć dni delegaci odwiedzili osiem rosyjskich miast – od Jekaterynburga do Kaliningradu. W zasadzie wszędzie budowa została zakończona. Ostateczny termin oddania do użytku, który wyznaczyła FIFA, upływa 1 grudnia. Sprawdzane są nie tylko stadiony, ale i cała infrastruktura miejska: lotniska, hotele, główne place, które podczas turnieju zostaną przekształcone w strefy kibica, oraz systemy bezpieczeństwa. Nie pojawiły się poważne zarzuty. Niewielkie niedociągnięcia są usuwane na bieżąco.

Nieco po upływie wyznaczonego terminu zostaną oddane do użytku stadiony w Samarze i Kaliningradzie.

W Kaliningradzie trwają ostatnie prace. Rozpoczęło się instalowanie siedzeń. Będzie ich 35 tysięcy. Fotele rosyjskiej produkcji będą miały trzy kolory - niebieski, niebieski i biały. Wszystkie projekty są anty-wandaliczne. Całkowite zakończenie instalacji siedzeń planowane jest do końca grudnia 2017 roku. Jednocześnie na placu budowy stadionu Kaliningradu zamontowane są metalowe ogrodzenia stoisk widowiskowych.

 

 Na stadionie w Kaliningradzie odbędą się cztery mecze Mundialu: 16, 22, 25 i 28 czerwca i będą to będą mecze odpowiednio grupy D, E, B i G. Byłoby sympatycznie, gdyby do którejs z nich trafila reprezentacja Polski, ktora zakwalifikowała sie do finałów MŚ po niedzielnym zwycięstwie 4:2 nad Czarnogórą.

 

Fot. Wojciech Drażba

 

Po zakończeniu turnieju pojemność areny w Kaliningradzie zostanie zmniejszona z 35 do 25 tysięcy miejsc. Całkowity obszar areny to prawie 112.512 metrów kwadratowych.

Za mało miejsc hotelowych w Kaliningradzie?

Operatorzy wycieczek są zaniepokojeni brakiem miejsc w hotelach w obwodzie kaliningradzkim. Niedostatek miejsc noclegowych może zapobiec wzrostowi liczby podróżnych, raportuje ATOR.

Infrastruktura hotelowa Obwodu Kaliningradzkiego ma bardzo małą liczbę pomieszczeń. W sezonie turystom trudno znaleźć zakwaterowanie, jeśli nie zarezerwują go wcześniej, na przykład od dwóch, trzech miesięcy aż do sześciu miesięcy przed przyjazdem - zauważają w firmie turystycznej ALEAN.

Eksperci uważają, że region potrzebuje sieci hotelarskich - zarówno w segmencie środkowej ceny, jak i wyższej kategorii cenowej. Według przedstawicieli branży, w obwodzie kaliningradzkim nie ma wystarczającej infrastruktury rozrywkowej, a komunikacja w regionie nie jest zbyt rozwinięta.

"Ponieważ w regionie jest niewiele dróg szerokopasmowych, a tylko transport naziemny, autobusy turystyczne często trafiają na korki, skarżą się operatorzy wycieczek.

Zdaniem rządu regionu, hotele w Kaliningradzie mają ponad osiem tysięcy pokoi. Na World Cup 2018 zostaną jeszcze oddane do użytku: wielofunkcyjny kompleks „Lastadie” na nabrzeżu, aparthotel „Kryształowy Dom” na brzegu jeziora Wierchonej, hotel Mercure w rejonie jeziora Niżnoje i kompleks „Langendorf” w miejscowości Sokolniki, w rejonie gwardyjskim.

Kaliningrad znajduje się w gronie najczystszych miast w Rosji

Tak przy okazji, Kaliningrad zajął 19 miejsce wśród 100 największych miast w Rosji, w rankingu czystości, opracowanym przez ekspertów portalu Domofond.ru. W porównaniu z wynikiem 2016 roku, Kaliningrad przesunął się o dwa miejsca wyżej.

 

W trakcie badania mieszkańców miast poproszono o ocenę na 10-punktowej skali czystość swojego rejonu i terminowość wywozu śmieci. Średni wynik w Kaliningradzie na podstawie wyników ankiety 1900 respondentów wyniósł 6,7.

Z innych ciekawostek warto odnotować fakt, że obwód kaliningradzki jest liderem wśród regionów Rosji w ilości zagranicznych marek samochodów osobowych. Wskaźnik ten wynosi 95,5 %, informuje analityczna agencja "Avtostat".

 

WYG

Źródło: Kaliningrad.ru; rugrad.eu

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.17.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2557 4.3417
USD 0.43% 3.7386 3.8142
GBP 0.33% 4.7745 4.8709
CHF 0.72% 3.7716 3.8478
Dodaj nowe ogoszenie