12.01.2018

Najpierw Zastawie, potem Kazimierza Wielkiego i kolejne. Suwalskie ulice w przebudowie

Miasto Suwałki przygotowuje się do budowy nowych dróg osiedlowych, które zaplanowano w budżecie miasta na ten rok. Koszt wszystkich inwestycji to aż 10 570 000 zł. W piątek (12.01) ogłoszony został przetarg na budowę ul. Zastawie. W sumie w tym roku zostanie przebudowanych 10 dróg i wybudowana jedna zupełnie nowa.

Część to inwestycje kontynuowane po roku 2017, inne to zupełnie nowe ulice – tłumaczy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Od kilku już lat kładziemy ogromny nacisk na drogi osiedlowe. Efektem tego są utwardzone praktycznie w całości osiedla: Hańcza, Zielona Górka czy Kamena oraz Staszica. Te wszystkie inwestycje zostały zrealizowany w ostatnich latach – precyzuje Prezydent. 

W 2017 roku podpisane zostały umowy na budowę ulic: Włocławskiej, Legnickiej, Katowickiej i Gorzowskiej. Prace zakończą się w czerwcu. Jest też umowa na ul. Krzywólka.

W tym roku pierwszy przetarg dotyczy ulicy Zastawie. Mieszkańcy tej części miasta bardzo często zwracali uwagę na konieczność poprawy stanu nawierzchni ulicy dojazdowej do ich osiedla. Dlatego w 2016 roku ulica Zastawie została przebudowana do wysokości ogródków działkowych. Droga przeszła kompletną modernizację. Poszerzono ją do 7 metrów, ma nawierzchnię asfaltową, a nie jak pierwotnie – z płyt betonowych. Ponadto powstały nowe chodniki i ścieżka rowerowa a także oświetlenie. W tym roku inwestycja będzie kontynuowana. Wykonany zostanie kolejny odcinek – od ogrodów działkowych do zjazdu na osiedle przy ul. Zastawie.

Kolejne ulice, na które lada moment będą ogłaszane przetargi to: ul. Falka, która wygrała w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski, ulice Kazimierza Wielkiego i Bolesława Śmiałego, a także Mariana Piekarskiego.

Ul. Mariana Piekarskiego jest zlokalizowana w południowej części miasta, to jedna z dróg dojazdowych do ul. Raczkowskiej. Nie ma tam nawierzchni ani chodników. Obecnie jest ona projektowana. Dokumentacja ma być wykonana do 30 kwietnia 2018 r. Rozstrzygniecie przetargu, podpisanie umowy i przekazanie placu budowy powinno odbyć się w lipcu tego roku. Zakres prac obejmie wykonanie układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą ulic, zjazdy publiczne oraz indywidualne, a także chodniki, oświetlenie i pełną infrastrukturę podziemną.

 

UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.18.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.2499 4.3357
USD 0.68% 3.6837 3.7581
GBP 0.01% 4.8365 4.9343
CHF 0.31% 3.7109 3.7859
18.10.2018

MŁODSZY INŻYNIER

Dodaj nowe ogoszenie