11.11.2017

Narodowe Święto Niepodległości. Wolność odzyskana, czyli najcenniejsza [wideo i zdjęcia]

Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednego z trzech, obok Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, twórców polskiej państwowości, 99. rocznicę odzyskania niepodległości świętowali suwalczanie i mieszkańcy regionu.


W zorganizowanych przez prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Przełomca obchodach uczestniczył suwalski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, a wraz z nim kompanie honorowe wojewódzkich komend Policji i Straży Granicznej, a także wojska, służb mundurowych. 

Obok prezydenta Renkiewicza i wiceministra Zielińskiego, przemawiali Roman Czepe, w imieniu wojewody podlaskiego oraz suwalczanka Anna Naszkiewicz, wicemarszałek województwa.

Nie dane było wystapić suwalskiej parlamentarzystce Platformy Obywatelskiej, ktora w związku z tym w poniedzialek organizuje konferencję prasową pt.  "Posłanka Bożena Kamińska pozbawiona prawa do wypowiedzi podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Suwałkach" (na zdjęciu poniżej widać jej rozmowę z podpułkownikiem Świderskim, dowódcą suwalskiego dywizjonu).

W patriotycznych uroczystościach udział wzięli reprezentanci wszystkich pokoleń - od kombatantów II wojny światowej, po uczniów suwalskich szkół i harcerzy.

WD

Fot. Miłosz Kozakiewicz i Marceli Kwiatkowski
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.15.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.29% 4.2558 4.3418
USD 0.12% 3.6868 3.7612
GBP 0.41% 4.8588 4.9570
CHF 0.44% 3.7145 3.7895
Dodaj nowe ogoszenie