13.09.2017

Nielegalnie pracowali na budowie w Gołdapi

W minionych dniach września funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w kontrolowanych przedsiębiorstwach stwierdzili nieprawidłowości związane z zatrudnieniem cudzoziemców.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi przesłali do sądu wniosek o ukaranie właściciela firmy z siedzibą w Nowym Sączu, który powierzył siedmiu obywatelom Mołdawii nielegalnie wykonywanie pracy w zakładzie produkcyjnym w Ełku. Ponadto funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim skierowali wniosek do sądu o ukaranie właściciela gospodarstwa ogrodniczego (powiat lidzbarski), który zatrudniał dwóch obywateli Ukrainy bez stosownych dokumentów. Przedsiębiorca przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o skazanie go bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenia mu zaproponowanej kary grzywny w wysokości 2 tys. zł.

W pierwszych dniach września do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wpłynęły odpisy wyroków sądów o ukaraniu pracodawców, którzy nielegalnie powierzyli pracę cudzoziemcom.

- Dwaj bracia, właściciele firm budowlanych z siedzibą w Białymstoku, doprowadzili dziewieciu obywateli Ukrainy do nielegalnego wykonywania pracy. Funkcjonariusze Straży Granicznej w trakcie czynności kontrolnych stwierdzili, że jeden brat "użyczył" cudzoziemców drugiemu bratu, a ten ich dopuścił do pracy na budowie w Gołdapi bez wymaganych dokumentów. Sąd Rejonowy w Olecku wydał wyrok wobec rodzeństwa i wymierzył każdemu z nich karę grzywny w wysokości 3 tys. złotych  - informuje Mirosława aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Z kolei w kontrolowanych przedsiębiorstwach na terenie powiatu mrągowskiego funkcjonariusze W-MOSG wykazali, że dwóch pracodawców zatrudniało „na czarno" 45 Ukraińców. Wobec właściciela firmy usługowej, który nielegalnie powierzył wykonywanie pracy 10 obywatelom Ukrainy, Sąd Rejonowy w Mrągowie wydał wyrok o ukaraniu go karą grzywny 2 tys. zł. Drugi przedsiębiorca nielegalnie zatrudniał w gospodarstwie rolnym 35 obywateli Ukrainy, za co sąd wymierzył mu karę grzywny 2,5 tys. zł.

Natomiast Sąd Rejonowy w Iławie wymierzył karę grzywny 3 tys. zł właścicielowi zakładu produkującego meble na terenie powiatu iławskiego, za powierzenie pracy bez wymaganych dokumentów dwóm obywatelom Ukrainy.

 

udostępnij na fabebook
13.09.2017, 09:47:41

oko

ale kara ,śmiechu warte.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2564 4.3424
USD 0.10% 3.6179 3.6909
GBP 0.36% 4.8578 4.9560
CHF 0.09% 3.6246 3.6978
23.05.2018

praca na wakacje

Dodaj nowe ogoszenie