13.07.2017

Odcinek ulicy w opłakanym stanie. Połatają Przytorową, wybudują chodnik i parking [zdjęcia]

Drobne prace remontowe przejdzie ul. Przytorowa. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie nowej nawierzchni ulicy na odcinku ulicy od wjazdu na teren dworca PKS do końca skupu złomu. Prace mają zakończyć się do połowy listopada.

Obecnie Przytorowa znajduje się w opłakanym stanie. Dziury, na których dosłownie można urwać koło, liczne spękania oraz nawierzchnia wykonana częściowo z płyt betonowych. Mieszkańcy skarżą się, że jazda Przytorową to jazda jak po wybojach. A ruch tamtędy jest spory. Ulicą codziennie przejeżdżają pracownicy zakładów znajdujących się przy ul. Sejneńskiej.

W zakres planowanych robót wchodzi sfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej i demontaż płyt betonowych, niezbędne prace związane ze skorygowaniem odwodnienia ulicy i regulacja studni oraz wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej. Przy terenie po byłej kotłowni wykonane zostaną też chodnik i miejsca parkingowe z kostki betonowej.

Zainteresowane przetargiem firmy mają czas na składanie ofert do 21 lipca. Później urzędnicy liczą na wyłonienie wykonawcy robót. Prace mają zakończyć się do 15 listopada.

(pkr)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie