11.10.2017

Piłeś? Nie jedź! Samochodem w altanę i w drzewo

Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Obaj, mając po 2-2,2 promila, usiedli za kierownicami samochodów audi. Jeden uszkodził osiedlową altanę w Suwałkach, drugi w Bakaniuku uderzył autem w drzewo.

Do ujawnienia pierwszego z nietrzeźwych kierujących doszło we wtorek przed 17.00. Dyżurny suwalskiej komendy otrzymał informację o uszkodzeniu altany na jednym z osiedli mieszkaniowych. Policjanci z drogówki wstępnie ustalili, że mężczyzna w wieku około 25-30 lat, kierujący audi, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w altanę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 28- latka, który przyznał się, że jechał swoim samochodem ul. Sportową, będąc w stanie nietrzeźwości i wykonując manewr skrętu w lewo uszkodził osiedlową altanę. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony minionej nocy. Tuż po godz.2.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Raczki. We wskazane miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol. W  Bakaniuku mundurowi ujawnili audi, które uderzyło w przydrożne drzewo. W pojeździe nikogo nie było. Funkcjonariusze szybko jednak ustalili kierującego autem, którym okazał się 29- letni mieszkaniec gminy Augustów. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Obaj kierujący trafili do policyjnego aresztu, a niedługo staną przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Suwałki  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie