09.04.2018

Piłka nożna kobiet. Twierdza Suwałki: RESO Akademia 2012 - Wilga Garwolin 2:1 [wideo, zdjęcia]

W minioną niedzielę została rozegrana 13. kolejka II ligi kobiet, w ramach której piłkarki RESO Akademii 2012 zagrały z Wilgą Garwolin. Po zaciętej rywalizacji, ostatecznie trzy punkty zostały w Suwałkach.

Spotkanie rozgrywane w wiosennej aurze zgromadziło na płycie bocznej Stadionu Miejskiego w Suwałkach liczne grono sympatyków piłki nożnej.

Suwalczanki rozpoczęły mecz z wielką wolą walki. W pierwszym kwadransie gry narzucały swój rytm przeciwniczkom, raz po raz zbliżając się w okolice ich pola karnego. Przyniosło to efekt w postaci bramki zdobytej w 13 minucie, kiedy Aleksandra Bieryło (na zdjęciu przy piłce) wykorzystała prostopadłe podanie Zuzanny Skrodzkiej.

Piłkarki z Garwolina, atakując z kontry, starały się doprowadzić do wyrównania, ale gospodynie, grające cały czas swoim tempem, miały więcej okazji do zdobycia bramki. Najpierw minimalnie przestrzeliła Izabela Łada, później akcji sam na sam z bramkarką gości nie wykorzystała Aleksandra Bieryło. Dopiero w 38 minucie, po dwójkowej akcji Łada – Bieryło, ta ostatnia zdobyła swojego drugiego gola, podwyższyła na 2:0.

Od początku drugiej połowy Wilga ruszyła do odrabiania strat. Mecz z jednostronnego przerodził się w bardzo wyrównane widowisko. Swoje sytuacje miały zarówno piłkarki gości, jak i gospodynie. Ataki piłkarek z Garwolina przyniosły efekt w 65 minucie, kiedy zdobyły bramkę kontaktową.

Kolejne minuty to nacisk Wilgi i próby odrobienia strat. Przyjezdne przeprowadziły najgroźniejszą akcję w końcówce meczu. Silny strzał z około 8 metrów napastniczki Wilgi mógł przynieść wyrównanie, jednak kapitalna interwencja Wiktorii Dziurdź utrzymała na prowadzeniu RESO Akademię 2012.

Po niedzielnym zwycięstwie młode podopieczne Grzegorza Twarowskiego i Pawła Pasiaka zajmują 8. miejsce w tabeli II ligi. Nabierają w niej doświadczeń, prezes RESO Bronisław Woźnialis w przyszłości nie wyklucza walki o awans.

RESO Akademia 2012 Suwałki 2:1 GKS Wilga Garwolin (Aleksandra Bieryło 13’, 38’ – Klaudia Kobus 65’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Staszyńska (72’ Kardel) – Frąckiewicz, Stankiewicz, Skrodzka (90+2′ Wieczorczuk), Smyk (66′ Stefaniak), Zabawska – Łada, Bieryło.

Kolejny mecz ligowy RESO Akademia 2012 Suwałki rozegra w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia w Warszawie z zespołem KU-AZS UW Warszawa. Początek spotkania o godz. 14:00