01.09.2019

Plon niesiemy, plon. Dożynki powiatowe w Dowspudzie [zdjęcia cz. 1]

Msza święta, dzielenie się chlebem, występy zespołów ludowych, kiermasz, atrakcje dla dzieci i dorosłych - rolnicy z powiatu suwalskiego dziękują za tegoroczne plony na dożynkach powiatowych w Dowspudzie.

Na uroczystościach pojawili się m.in. wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński z małżonką, radny województwa Podlaskiego Romuald Łanczkowski, wójtowie prawie wszystkich gmin powiatu suwalskiego, wójt gminy Wisztyniec, delegacja merostwa Wyłkowyszki i przedstawiciele służb mudnurowych.

Wszystkich zgromadzonych powitali gospodarze dożynek – starosta Witold Kowalewski oraz wójt gminy Raczki Andrzej Szymulewski.

W intencji ofiar II Wojny Światowej odmówiona została krótka modlitwa.

- Dziękujemy Bogu, że nasz region omijają klęski żywiołowe Dziękuję wszystkim rolnikom za ich trudną pracę, strażakom ochotnikom, że dbają o bezpieczeństwo, zespołom ludowym i kołom gospodyń wiejskich za kultywowanie tradycji regionu, rządowi za utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki któremu już niebawem drogi naszego powiatu zmienią swoje oblicze i za przywrócenie posterunków policji w Bakałarzewie i już niebawem w Raczkach i Szypliszkach. Wiem, że rząd nie zostawi rolników ze skutkami suszy, że otrzymają pomoc – mówił starosta suwalski Witold Kowalewski.

- Dożynki to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdego rolnika. To święto podsumowania plonów, radości, zwieńczenie ciężkiej pracy. Dziękuję wszystkim rolnikom za ten chleb, który mamy dzięki ich ciężkiej pracy, który można powiedzieć – jest podstawą naszej egzystencji. Pamiętajmy, by dzielić się nim z tymi, którzy tego potrzebują. Niech ten chleb przypomina nam, jak wiele zawdzięczamy tej ziemi i że ona ma swoje potrzeby – mówił Andrzej Szymulewski, wójt Gminy Raczki.

Za trud pracy rolnikom podziękował również Jarosław Zieliński.

O 14.30 rozpoczęły się występy zespołów ludowych, a o 17.00 na scenie pojawi się zespół Ever Play.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.13.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2330 4.3186
USD 0.47% 3.8432 3.9208
GBP 0.66% 4.9362 5.0360
CHF 0.61% 3.8635 3.9415
Dodaj nowe ogoszenie