01.09.2019

Plon niesiemy, plon. Dożynki powiatowe w Dowspudzie [zdjęcia cz. 1]

Msza święta, dzielenie się chlebem, występy zespołów ludowych, kiermasz, atrakcje dla dzieci i dorosłych - rolnicy z powiatu suwalskiego dziękują za tegoroczne plony na dożynkach powiatowych w Dowspudzie.

Na uroczystościach pojawili się m.in. wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński z małżonką, radny województwa Podlaskiego Romuald Łanczkowski, wójtowie prawie wszystkich gmin powiatu suwalskiego, wójt gminy Wisztyniec, delegacja merostwa Wyłkowyszki i przedstawiciele służb mudnurowych.

Wszystkich zgromadzonych powitali gospodarze dożynek – starosta Witold Kowalewski oraz wójt gminy Raczki Andrzej Szymulewski.

W intencji ofiar II Wojny Światowej odmówiona została krótka modlitwa.

- Dziękujemy Bogu, że nasz region omijają klęski żywiołowe Dziękuję wszystkim rolnikom za ich trudną pracę, strażakom ochotnikom, że dbają o bezpieczeństwo, zespołom ludowym i kołom gospodyń wiejskich za kultywowanie tradycji regionu, rządowi za utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych, dzięki któremu już niebawem drogi naszego powiatu zmienią swoje oblicze i za przywrócenie posterunków policji w Bakałarzewie i już niebawem w Raczkach i Szypliszkach. Wiem, że rząd nie zostawi rolników ze skutkami suszy, że otrzymają pomoc – mówił starosta suwalski Witold Kowalewski.

- Dożynki to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdego rolnika. To święto podsumowania plonów, radości, zwieńczenie ciężkiej pracy. Dziękuję wszystkim rolnikom za ten chleb, który mamy dzięki ich ciężkiej pracy, który można powiedzieć – jest podstawą naszej egzystencji. Pamiętajmy, by dzielić się nim z tymi, którzy tego potrzebują. Niech ten chleb przypomina nam, jak wiele zawdzięczamy tej ziemi i że ona ma swoje potrzeby – mówił Andrzej Szymulewski, wójt Gminy Raczki.

Za trud pracy rolnikom podziękował również Jarosław Zieliński.

O 14.30 rozpoczęły się występy zespołów ludowych, a o 17.00 na scenie pojawi się zespół Ever Play.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.12% 4.2820 4.3686
USD 0.63% 3.8885 3.9671
GBP 0.57% 4.8373 4.9351
CHF 0.01% 3.9122 3.9912
Dodaj nowe ogoszenie