16.04.2019

Po kontroli KAS musiał wpłacić 12,5 miliona złotych

Na stratę ponad 8 milionów zł naraził Skarb Państwa jeden z inwestorów na rynku akcji polskich spółek giełdowych.

 Pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białegostoku podczas kontroli podatnika ujawnili finansowe nieprawidłowości związane z unikaniem zapłaty podatku PIT i doprowadzili do wpłaty pełnej kwoty podatkowych zaległości wraz z odsetkami.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrolę u jednego z podatników z województwa mazowieckiego zajmującego się m.in. inwestycjami na rynku polskich spółek giełdowych.

- Analiza dokumentacji, transakcji finansowych oraz zawieranych umów pozwoliła na ustalenie, że podatnik ten stosował niedozwolony mechanizm agresywnej optymalizacji podatkowej. Kontrolowany podmiot dokonywał szeregu przesunięć posiadanych aktywów przy wykorzystywaniu zależnych od siebie polskich i zagranicznych spółek i funduszy inwestycyjnych. Pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że stosując tzw. wymianę udziałów w warunkach nieuprawniających do skorzystania z wyłączenia z opodatkowania, podatnik zaniżył należny podatek dochodowy od osób fizycznych w kwocie ponad 8 milionów zł - informuje Radosław Hancewicz z Krajowej administracji Skarbowej w Białymstoku.

Na mocy wydanej decyzji kontrolowany podmiot zobowiązany został do wpłaty pełnej kwoty należnego podatku PIT wraz z odsetkami i  kosztami egzekucyjnymi.

Dzięki skutecznej kontroli podlaskiej KAS podatnik wpłacił do budżetu państwa łącznie ponad 12,5 miliona zł.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie