23.10.2014

Po pięciosetowym boju Ślepsk w V rundzie PP

W rozgrywkach o Puchar Polski siatkarze Pekpolu Ostrołęka po raz trzeci podejmowali Ślepsk Suwałki i po raz drugi przegrali. W środowy wieczór ulegli ekipie Piotra Poskrobko 2:3. Suwalczanie w V rundzie (26.11.) podejmą KPS Siedlce. Ciekawostką jest to, że z ośmiu spotkań IV rundy gospodarze wygrali tylko dwa.

Mecz w Ostrołęce lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko odskoczyli rywalom na 5:2. Wprawdzie Ślepsk zdołał wyrównać na 6:6, ale był to ostatni remis w tym secie. Autowa zagrywka Bartka Klutha, dla którego był to debiut w wyjściowej szóstce I-ligowca, oraz dwie akcje Szałańskiego ponownie pozwoliły Pekpolowi uzyskać trzypunktowa przewagę i kontrolując grę podwyższyć ją nawet do pięciu punktów (20:15, 24:19). W końcówce seta Ślepsk zdobył się na zryw, dwa punkty atakiem uzyskał Urbanowicz, a jeden Ślepsk zdobył blokiem, ale ostanie zdanie należało do gospodarzy, dla których punkt zdobył Wdowiak obijając blok i seta 25:22 wygrał Pekpol.

W drugiej partii wyrównana walka trwała tylko do stanu 6:6. Suwalczanie po ataku Modzelewskiego w boisko i dwóch akutowych zbiciach gospodarzy objęli prowadzeni 9:6, a po kolejnych kilku minutach podwyższyli do 15:10 i 20:13. Set skończył się wysoką wygraną gości 25:18, a decydujący punkt zdobył Bartek Kluth.

Początek trzeciego seta zapowiadał się dobrze dla gości, którzy uzyskali dwupunktową przewagę (4:2). Nie cieszyli się nią długo, bowiem skuteczne akcje Wdowiaka, Cichockiego i Szczygielskiego dały prowadzenie gospodarzom 9:6. Suwalczanom udawało się na chwilę doprowadzać do remisu i walka punkt za punkt trwała aż do 19:19.  Wówczas, głównie po błędach Ślepska gospodarze odskoczyli na 24:22, a ostatni punkt, wsadem typu Marcin Gortat, zdobył Szałański. Seta zatem gospodarze wygrali 25:22, objęli prowadzenie w meczu 2:1 i byli o krok, a raczej seta od awansu do V rundy PP.

Set czwarty, który w końcówce był powtórką drugiego, zaczął się kapitalnie dla gości. Ślepsk szybko objął prowadzenie 5:0, i wprawdzie gospodarzom udało się zbliżyć się na jeden punkt (10:9) to było wszystko co w tym secie byli w stanie uzyskać. Na parkiecie dzielił i rządził Ślepsk,a  w nim Bratek Kluth, który do końca tej partii zdobył sześć punktów. Ostatni, ustalający wynika na 25:19, podopieczni Piotra Poskrobko zdobyli potrójnym blokiem na Wdowiaku.   .

Tie-breaka od prowadzenia 4:1 rozpoczął Ślepsk. Pekpol jednak nie poddawał się. Wyrównał na 4:4, a po chwili prowadził 7:5. Radość na trybunach w Ostrołęce trwała krótko, bo zespoły zmieniały strony przy wyniku 8:7 ale dla ... Ślepska. I w tym momencie zaczęła się walka punkt za punkt, która rozgrzała kibiców. Przy stanie 13:13 zablokowany został Kluth i gospodarze mieli piłkę meczową. Nie wykorzystali jej bo kapitalnym atakiem po przekątnej, po którym piłka trafiła  w ramę zawodnika gospodarzy i opuściła boisko, popisał się Kamil Skrzypkowski. Kolejen dwa punkty; po jednym dla każdej z drużyn, zdobył Wdowiak i na tablicy wyświetlił się  wynik 15:15. Atak Skrzypkowskiego o blok i minimalnie autowa zagrywka Klutha i kolejny remis 16:16. Ta dwójka zawodników gości wzięła losy meczu w swoje ręce. Najpierw  Skrzypkowski obił blok rywali, a w następnej akcji Kluth atakiem po przekątnej zdobył punkt dający Ślepskowi wygraną w secie 18:16, a w meczu 3:2 i awans do V rundy PP. MVP spotkania został Bartłomiej Kluth

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 2:3 (25:22, 18:25, 25:22, 19:25, 16:18)
Ślepsk: Gonciarz, Urbanowicz, Schamlewski, Kluth, Rudzewicz, Modzelewski – Andrzejewski oraz Skrzypkowski, Rawiak, Smoliński