11.10.2017

Po zabójstwie Daniela R. w Ełku. Zarzut nieudzielenia pomocy i udziału w bójce dla Abdiego L.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach skierowała do Sądu Rejonowego w Ełku akt oskarżenia przeciwko Abdiemu L. Mężczyzna odpowie za udział w pobiciu oraz nieudzielenie pomocy rannemu. Natomiast Atiemu L., który śmiertelnie ugodził nożem 21-letniego Daniela R., grozi dożywocie.

Sprawa zabójstwa 21-letniego Daniela R. odbiła się głośnym echem w całym kraju. W sylwestrową noc ubiegłego roku pracownik jednego z barów z kebabem w Ełku, Tunezyjczyk Ati L., śmiertelnie ugodził nożem Daniela R. Wcześniej między mężczyznami doszło do szarpaniny. W bójce brał również udział 41-letni Algierczyk Abdi L. Po tym wydarzeniu w Ełku miały miejsce zamieszki. Doszło do aktów wandalizmu. Podniosło się wiele głosów sprzeciwu dotyczących zatrudniania cudzoziemców i przyjmowania do Polski uchodźców.

Zarówno Algierczyk jak i Tunezyjczyk zostali aresztowani. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Po wizjach lokalnych, które odbywały się w połowie maja, 41-letniemu Algierczykowi pozwolono opuścić areszt. Abdi L. przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze.

Prokuratura skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu.

Algierczyk odpowie za to, że „umyślnie wziął udział w bójce z Danielem R., […] zadawał pokrzywdzonemu uderzenia rękami w górną cześć  ciała i szarpał się z pokrzywdzonym”, oraz, że „nie udzielił pomocy znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia Danielowi R.”.

Jak mówi Ryszard Tomkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, mężczyźnie grozi w sumie do dziesięciu lat więzienia.

Z kolei akt oskarżenia przeciwko Atiemu L. trafi do sądu najprawdopodobniej na początku listopada.

- Czekamy jeszcze na uzupełniającą opinię psychiatryczną – wyjaśnia R. Tomkiewicz.

(just)

 

[01.06.2017] Po wizji lokalnej w Ełku. Tunezyjczyk dalej z zarzutem zabójstwa, Algierczyk wypuszczony z aresztu

[07.02.2017] Trwają przesłuchania, a zatrzymani w sprawie zabójstwa pozostaną w areszcie

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.17.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2557 4.3417
USD 0.43% 3.7386 3.8142
GBP 0.33% 4.7745 4.8709
CHF 0.72% 3.7716 3.8478
Dodaj nowe ogoszenie