14.04.2019

Podczas szkolenia 2400 zł, na służbie 3250 na rękę. Straż Graniczna zaprasza w swoje szeregi

Trwa nabór do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze prezentowali formację i zachęcali do podjęcia służby w Straży Granicznej, m.in. na targach pracy w Białymstoku i Suwałkach.

W dwudniowych Podlaskich Targach Pracy w Białymstoku udział wzięło wielu wystawców. Stoisko Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej cieszyło się dużym zainteresowaniem.

- Funkcjonariusze prezentowali formację i przybliżyli specyfikę służby w Straży Granicznej odpowiadając na liczne pytania dotyczące sposobu rekrutacji i wymogów, jakie należy spełnić, by móc ubiegać się o przyjęcie do służby. Podobnie było w Suwałkach, gdzie  w Targach Pracy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach  studenci, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańcy regionu mogli porozmawiać i zapoznać się z ofertą Straży Granicznej – informuje mjr SG Katarzyna Zdanowicz,
rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Jednak w niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej.

Kandydat  musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne.

Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na końcu przeprowadzona jest rozmowa kwalifikacyjna i badania lekarskie określające zdolność kandydata do służby.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej, a potem miesięczną praktykę w macierzystej jednostce. Na koniec odbywa się 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie. Kursant ma zapewnione wyżywienie, pobyt w jednym z ośrodków szkolenia oraz podstawowe wynagrodzenie w wysokości 2400 złotych netto. Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do około 3250 złotych netto.

Szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. W tym roku w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej planowane jest przyjęcie 50 nowych funkcjonariuszy.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się na stronie internetowej.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.20.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2124 4.2976
USD 0.00% 3.7614 3.8374
GBP 0.00% 4.7127 4.8079
CHF 0.00% 3.7592 3.8352
Dodaj nowe ogoszenie