06.06.2016

Posterunek w Bakałarzewie znów czynny. Koniec z policją na telefon [wideo i zdjęcia]

Po trzech latach policja wróciła do Bakałarzewa. Na nowo otwarty posterunek obsługiwać będzie teraz pięciu policjantów, a dzielnicowi obszarem działania obejmą też gminę Raczki. Niewykluczone, że wkrótce mundurowi wrócą również do Szypliszk.

- Mamy wreszcie upragniony posterunek. Dzięki temu wzrosło bezpieczeństwo i prestiż naszej miejscowości. Kosztowało nas to trochę wysiłku, ale dzięki współpracy z policją udało się nam wyremontować i wyposażyć budynek - podkreślał z zadowoleniem Tomasz Naruszewicz, wójt gminy Bakałarzewo.

Posterunek zlikwidowano w Bakałarzewie w marcu 2013 roku. Wtedy mundurowi musieli wyprowadzić się również Raczek i Szypliszk. Krok ten tłumaczono analizami policyjnych statystyk i oszczędnościami. Samorządowcy oburzali się na tę decyzję. Kontrargumentowali, że przez miejscowość przebiega ruchliwa droga wojewódzka, mieści się tam największa w regionie dyskoteka, a nad Rospudą jest wiele turystycznych posesji, które właściciele zostawiają na zimę bez opieki.

- To była bezsensowna decyzja poprzedniego komendanta. Teraz odeszliśmy od koncepcji „policji na telefon” stacjonującej tylko w miastach i reagującej wyłącznie na wezwania. W Bakałarzewie będzie teraz o jednego dzielnicowego więcej, bo chcemy aby policja była bliżej mieszkańców - akcentował Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych.

Całodobowy posterunek policji rozpoczął działalność 6 czerwca. Pięciu policjantów swoją opieką obejmie około 10 tysięcy mieszkańców i 68 miejscowości z dwóch gmin – Bakałarzewa i Raczek, które do niedawna były rewirem dzielnicowych suwalskiej komendy.

- To pierwszy przywrócony posterunek i myślę, ze nie ostatni. Zasadne byłoby utworzenia takiej placówki m.in. w rejonie Szypliszk. Za wcześniej jednak na konkrety, bo prace i rozmowy z wójtami jeszcze trwają - wyjaśnia nadkomisarz Jacek Tarnowski, komendant suwalskiej policji.Kierownikiem bakałarzewskiego posterunku został aspirant sztabowy Krzysztof Sitko (na zdjęciu nr 11). Służbę pełnić będzie tam też trzech dzielnicowych i funkcjonariusz do spraw dochodzeniowo-śledczych.

(mkapu)

[09.02.2016] Bakałarzewo nie wierzy statystykom i żąda posterunku [zdjęcia]

[08.02.2016] Mapa bezpieczeństwa. Policja zbyt skuteczna, aby w powiecie było jej więcej?

udostępnij na fabebook
07.06.2016, 20:57:32

Racja

Miał rację Pan Zieliński,że zlikwidowanie posterunku w Bakałarzewie było decyzją poprzedniego Komendanta, każdy chyba wie o kogo chodzi. Wiedziałem,że kiedyś te układy i kolesiostwo dobiegną końca, nigdy nie można było doczekać się sprawiedliwości, traktowano nas jako mieszkańców drugiej kategorii i wmawiano,że nie można przyjechać na interwencję, bo za daleko,są nagrania na dyżurce policyjnej w Suwałkach, jeśli nie zostały skasowane na potwierdzenie moich słów.

06.06.2016, 16:49:31

Jan

Super, wielki sukces Bakałarzewa!

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.06% 4.2414 4.3270
USD 0.16% 3.7248 3.8000
GBP 0.39% 4.8107 4.9079
CHF 0.21% 3.7472 3.8230
18.01.2019

wynajme pokoj

Dodaj nowe ogoszenie