12.08.2019

Powiat gołdapski. Trzy zdarzenia drogowe w miniony weekend [zdjęcia]

W miniony weekend gołdapscy policjanci wyjeżdżali do trzech zdarzeń drogowych oraz zatrzymali mężczyznę, który kierował motorowerem po spożyciu alkoholu.

W piątek przed południem gołdapscy policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia z udziałem rowerzysty. Kierujący VW Passatem 25-latek na ul. Suwalskiej najpierw wyprzedził jadących w tym samym kierunku rowerzystów, a następnie skręcił w prawo. Jadący za nim 55-letni cyklista nie zdążył wyhamować i upadł na jezdnię doznając urazu, który wymagał przewiezienia go do szpitala. Funkcjonariusze szczegółowo ustalają okoliczności tego zdarzenia oraz to, kto był odpowiedzialny za jego wystąpienie.

Tuż po południu tego samego dnia policjanci interweniowali na miejscu kolizji Jeepa Cherokee z dźwigiem Grove. Do kontaktu między pojazdami doszło w trakcie mijania. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Kierowca dźwigu został ukarany mandatem.

Około godz. 16:30 na pl. Zwycięstwa doszło do kolizji Hyundaiem ze Skodą. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierująca Skodą nie zachowała należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego auta i uderzyła w jego tył. Nikomu nic się nie stało, a kierowcy byli trzeźwi. W trakcie kontroli wyszło jednak na jaw, że prawo jazdy kierującej Skodą 22-latki zostało jej zatrzymane na początku lipca w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. Dlatego została ukarana mandatem za spowodowanie kolizji, jak i za brak uprawnień do kierowania.

Gołdapscy policjanci zatrzymali także 45-latka, który w sobotę rano w miejscowości Kozaki kierował motorowerem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kontrolowany motorowerzysta

W sobotę około godz. 16:15 w miejscowości Barcie w gm. Dubeninki doszło do zderzenia dwóch aut. Jak wstępnie ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, kierujący VW Passatem 45-latek na łuku drogi przekroczył oś jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku Żytkiejm BMW, kierowanym przez 28-latkę. Oboje kierowcy byli trzeźwi. Obrażeń w tym zdarzeniu doznał pasażer BMW, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.20.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.1938 4.2786
USD 0.00% 3.7640 3.8400
GBP 0.00% 4.9126 5.0118
CHF 0.00% 3.9018 3.9806
19.01.2020

Prace lic i mgr

Dodaj nowe ogoszenie