10.02.2019

Prawie 70 tys. zł zebrano podczas balu PSONI i Gminy Suwałki [zdjęcia, wideo]

Prawie 70 tys. złotych udało się zebrać podczas IX Balu Charytatywnego Gminy Suwałki na rzecz podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach z siedzibą w Brodzie Nowym.

Wśród licytowanych przedmiotów były m.in. rękawice bokserskie Agnieszki Rylik, koszulka z autografem Kamila Stocha, czapka Krzysztofa Hołowczyca, pióra od pary prezydenckiej, obraz Iwony Morawskiej, piękne, rzeźbione kufry, ławka, piłka z podpisem Jerzego Dudka, koszulka Wigier Suwałki, bilet na rejs, obrazy, a nawet śmigło helikoptera Straży Granicznej.

- Największym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się obrazy. Rekordowa sumę - 7500 złotych, jeden z darczyńców zapłacił za obraz profesora Andrzeja Strumiłły. W sumie podczas licytacji ustnej zebrano 69 700 zł - mówi Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki.

Wielu mieszkańców gminy Suwałki i powiatu suwalskiego na licytację przekazało również drobne przedmioty: nalewki, obrusy, pościel, biżuterię, płyty, zaproszenia na koncert, na spływ kajakowy, pobyt w kwaterze agroturystycznej. Dochód z licytacji oraz biletów na bal zostanie przeznaczony na rozbudowę ośrodka w Brodzie Nowym. Skupia on dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami, głównie intelektualną. Podopieczni ośrodka potrzebują całodobowej opieki i rehabilitacji. Obecnie w Brodzie Nowym przebywa osiemnaście osób.

- Jesteśmy w trakcie realizacji trzech ważnych projektów, które mają pomóc osobom niepełnosprawnym usamodzielnić się w miarę ich możliwości. A więc staramy się, aby nasi podopieczni znaleźli zatrudnienie, aby spróbowali pomieszkać samodzielnie, a także zapewniamy tym osobom opiekę, aby ich rodzice, opiekunowie mogli chociaż na kilka godzin odpocząć, pozałatwiać najważniejsze sprawy, albo na przykład położyć się do szpitala – tłumaczy Krzysztof Jurewicz.

Ośrodek mieści się w budynku dawnej szkoły. Wymaga wielu remontów i rozbudowy.

Stowarzyszenie zabiega o fundusze unijne. Jeden z projektów będzie realizowany wraz z gminami Suwałki i Filipów, a także z ośrodkiem pomocy społecznej w Białymstoku. Warunkiem pozyskania dofinansowania jest jednak wkład własny.

 

W ubiegłym roku podczas Balu Charytatywnego udało się zebrać ponad 46 tys. złotych.  

Podczas IX Balu Charytatywnego wystąpiły dzieci uczęszczajace na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywem, zespół Nocny Patrol oraz Cleo.

(just)

Zdjęcia: Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.20.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.63% 4.3270 4.4144
USD 0.46% 3.9001 3.9789
GBP 0.12% 4.7254 4.8208
CHF 0.34% 3.9753 4.0557
Dodaj nowe ogoszenie