16.05.2019

PWSZ w Suwałkach ma swoje centrum symulacji medycznej. Inteligentne fantomy symulują kaszel [foto]

Oficjalnie już zostało otwarte Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w PWSZ w Suwałkach. To miejsce wyjątkowe, które w pełni odwzorowuje warunki i pracę na szpitalnym oddziale.

Pojawiły się inteligentne i innowacyjne fantomy symulujące choroby, nowe świetnie wyposażone sale i sprzęt medyczny najwyższej jakości. Zajęcia studentów, czyli symulowane zdarzenia będą nagrywane i szczegółowo omawiane, a praca na fantomach, które oddychają, kaszlą, a nawet mrugają oczami, w pełni odwzorowuje realne sytuacje i świetnie przygotowuje do wykonywania przyszłego zawodu.

Wszystko za sprawą unijnego projektu, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, który oprócz zakupu sprzętu objął również m.in.: przeszkolenie kadry i stworzenie gotowych scenariuszy zajęć. Całkowita wartość projektu to niemal 2,5 mln złotych, a dofinansowanie wynosi 100 proc. Uczelnia we własnym zakresie musiała natomiast dostosować pomieszczenia.

W CSM będą prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz organizowane egzaminy kliniczne OSCE (standaryzowana ocena umiejętności w warunkach symulowanych). Innowacyjne kształcenie poprzez symulacje zdarzeń staje się już standardem kształcenia na najlepszych uczelniach medycznych, które, aby kształcić dziś pielęgniarki muszą w swojej ofercie mieć takie centra symulacji. Do tego grona dołączyła już Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach.

Źródło: PWSZ w Suwałkach 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.20% 4.2638 4.3500
USD 0.35% 3.8243 3.9015
GBP 0.30% 4.8668 4.9652
CHF 0.11% 3.7815 3.8579
Dodaj nowe ogoszenie