01.02.2014

Remis z Kruoją i wygrana z Płomieniem

Remis i zwycięstwo - taki bilans podopieczni Donatasa Venceviciusa wywieźli z Mariampola. Suwalczanie pierwszy mecz zremisowali 3:3 z FK Kruoja, natomiast w drugim spotkaniu zdecydowanie pokonali Płomień Ełk, aż 4:0.

Oba spotkania rozgrywane były w szybkim tempie i w obu z nich suwalczanie mieli przewagę. Mecz z Kruoją rozpoczął się od dwóch, szybko zdobytych bramek przez Wigry. Po 22 minutach za sprawą Marcina Tarnowskiego, biało-niebiescy prowadzili 2:0. Piłkarze Kruoji jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę, jednak 7 minut po rozpoczęciu drugiej połowy, Artur Bogusz, po dośrodkowaniu Karola Mackiewicza, strzałem głową podwyższył prowadzenie.

- Po zdobyciu trzeciej bramki za bardzo się rozluźniliśmy - mówi Zbigniew Kowalewski - Dwie straty, dwie szybkie kontry i przeciwnicy w dwie minuty doprowadzi do wyrównania. Później spotkanie się wyrównało i nie udało się nam zdobyć zwycięskiej bramki - dodaje kierownik Wigier.

Wdrugim sparingu biało-niebiescy okazali się być zdecydowanie lepsi od trzecioligowego Płomienia. Suwalczanie roznieśli ełczan, a wynik 4:0 był najmniejszym wymiarem kary.

- Różnica klas między Wigrami, a Płomieniem była wielka. Mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej, ale nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji - mówi Kowalewski.

Wigry Suwałki 3:3 (2:1) FK Kruoja

Bramki: 11', 22' Tarnowski, 52' Bogusz  - 40', 68', 70'

Wigry: Salik - Żebrowski, Wenger, Drągowski, Karankiewicz, Atanacković, Tarnowski, Kozuberda, Mackiewicz, Bogusz, Tuttas.

Wigry Suwałki 4:0 (2:0) Płomień Ełk

Bramki: 6', 78' Bujalski, 41', 57' Karłowicz

Wigry: Sobolewski - Widejko, Lauryn, Pomian, Romachów, Jeriomenko, Michałowski, Bujalski, Makaradze (67' Radzio), Radzio (46' Wesołowski), Karłowicz.