24.06.2019

RESO Suwałki 10,5. Dwa dni sportu, rozrywki, dobroczynności

Biegi na dystansach od kilkuset metrów do ćwierćmaratonu, w którym o finansowe premie powalczą lekkoatleci z Afryki i Europy, koncerty, popisy kibiców, happeningi i charytatywne akcje towarzyszyć będą tegorocznej edycji RESO Suwałki 10,5 Miejskiemu Świętu Biegania.

Szczegóły dotyczące zaplanowanego na 6 i 7 lipca wydarzenia przedstawili w suwalskim ratuszu na specjalnej konferencji: Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, Waldemar Borysewicz, dyrektor suwalskiego OSiR-u, Bronisław Woźnialis, prezes zarządu RESO Europa Service  sp. z o.o. oraz Barbara Wierzbowska-Lebiediew, prezes zarządu Podlaskie Stowarzyszenia Terapeutów.

O kulisach przygotowań do tegorocznej edycji miejskiego święta biegania opowiedział Waldemar Borysewicz, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 

- Przygotowania tak na naprawdę rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu poprzednich zawodów. Przede wszystkim dokonaliśmy wnikliwej analizy poprzedniej edycji, aktualnych trendów/potrzeb biegaczy i przede wszystkim sytuacji na rynku biegowym. Z roku na rok obserwujemy wzrost konkurencji w kalendarzu imprez biegowych i to w zasadzie w naszym regionie.. Takim przykładem jest Giżycko, które  postanowiło zorganizować w tym samym dniu bieg. Co prawda zawody na Mazurach rozpoczną się w godzinach przedpołudniowych, ale chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że inne samorządy zabiegają o biegaczy.
Okres przygotowań, to również czas intensywnych działań promujących imprezę. W tym roku pracownicy suwalskiego OSiR-u promowali wydarzenie podczas biegów w Gdyni, Warszawie, Białymstoku czy w Trokach na Litwie. Oczywiście nie zabrakło również kampanii miejskiej, szczególnie w szkołach i przedszkolach, w których uczniowie byli zachęcani do udziału w Biegach Pełnych Energii sponsorowanych przez firmę ZWM Dojnikowscy – poinformował Waldemar Borysewicz.

Oczywiście klimat zbliżającego się miejskiego święta biegania jest zauważalny na ulicach Suwałk. Szczególnie banner umieszczony na CH PLAZA o powierzchni ponad 100 m2 codziennie przypomina suwalczanom o RESO Suwałki 10,5 – dodał dyrektor suwalskiego OSiR-u.
Podczas konferencji prasowej Waldemar Borysewicz zakomunikował również najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego wydarzenia. Cześć z nich dedykowana jest biegaczom, ale będą też atrakcje dla kibiców.
 
Muzyczne strefy kibicowania – 5 lokalizacji:
 
6 lipca podczas biegów dla dorosłych zostanie zorganizowanych pięć muzycznych stref kibicowania. Jedną z najważniejszych będzie strefa Suwałki Blues Festiwal zorganizowana przez Suwalski Ośrodek Kultury, która będzie informować o nadchodzącym wielkim muzycznym wydarzeniu. 
W strefie zagrają zespoły bluesowe, rockowe m.in. THE BOARS BAND (młody zespół, który w miniony piątek wystąpił przed suwalską publicznością) oraz znani lokalni didżeje.
Stefy muzyczne:

  • ·         Pl. Marii Konopnickiej,
  • ·         PWSZ, ul. Kościuszki/Chłodna,
  • ·         Rondo przy TESCO strefa SUWAŁKI BLUES FESTIWAL,
  • ·         ul. T. Noniewicza (parking przy PLAZIE)

Występ artystyczny Witka Muzyka Ulicy
 
Pomiędzy pierwszy a drugim blokiem wydarzenia, czyli biegami dla dzieci i dorosłych, odbędzie się występ artystyczny Witka Muzyka Ulicy, niezwykle charyzmatycznego artysty, który po raz pierwszy będzie miał okazję zaprezentować się suwalskiej publiczności podczas koncertu plenerowego. Występ artysty wraz z zespołem został zaplanowany na godz. 18:00 na Placu Marii Konopnickiej.
 
Bieg Na Cztery Łapy
 
W tym roku w ramach Suwalskich Debiutów, czyli biegu na 3,5 km, odbędzie się bieg z czworonogami. Jest to efekt współpracy pomiędzy Fundacją Zwierzęta Niczyje oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W ubiegłym roku nad Zalewem Arkadia odbyła się pierwsza edycja tego biegu. Z inicjatywy fundacja druga edycja odbędzie się w ramach RESO Suwałki 10,5. Podczas wydarzenia na Pl. M. Konopnickiej Fundacja będzie prowadzić swój punkt konsultacyjny, w którym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o czworonogach. 
 
Mistrzowie Kibicowania - konkursy dla kibiców!
 
Kibice swoim dopingiem zawsze dają biegaczom pozytywną energię i tworzą niepowtarzalny klimat wielkiego sportowego święta! Dlatego też podobnie jak w ubiegłym roku do udziału w Miejskim Święcie Biegania organizatorzy zachęcają również kibiców. Z tej okazji OSiR przygotował specjalny konkurs. Kibice mogą dowolnie prowadzić swój doping: mogą tańczyć, grać, śpiewać etc. Liczy się przede wszystkim pomysł i dobra zabawa. 
Do wygrania nagrody finansowe (800 zł, 600 zł, 400 zł) oraz możliwość organizacji spotkania integracyjnego w Przystani Stary Folwark (więcej szczegółów http://resosuwalkibieg.pl/mistrzowie-kibicowania/). 
 
Przygotowani na upały? Suwalski PWiK zorganizuje strefę nawadniania
 
W organizację tegorocznej edycję RESO Suwałki 10,5 aktywnie włączają się również pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach, którzy przygotują strefę nawadniania przy ul. T. Noniewicza. Suwalska „kranówka” ma bardzo dobre parametry i nadaję się do bezpośredniego spożycia. 6 lipca będzie serwowana ze specjalnego dystrybutora. Oprócz tego na trasie pojawią się również kurtyny wodne, które przy obecnych upałach z pewnością przyniosą ochłodę biegaczom.
 
Bajkowy Bieg, czyli pomaganie przez bieganie 
 
Już po raz drugi biegacze będą mogli wesprzeć starania podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej BAJKA w Suwałkach w remoncie nowej siedziby, która powstaje przy ul. Paca. W ramach miejskiego święta biegania zostanie zorganizowany bieg integracyjny pn. „Bajkowy Bieg”, z którego dochód zostanie przeznaczony na adaptację pomieszczeń przyszłej szkoły. Dystans nie jest wymagający i wynosi zaledwie 1 km. 
Tutaj nie liczy się wynik a sam udział i pomoc Bajce, która tak jak w ubiegłym roku tak i w tym jest partnerem społecznym RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania – zachęcała do udziału w biegu obecna na konferencji prasowej Barbara Wierzbowska- Lebiediew, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów.

 Oprócz tego 6  lipca każdy z biegaczy jak również każdy kibic będzie mógł nabyć specjalną niebieską opaskę z hasłem „Pomaganie Przez Bieganie”. Jest to cegiełka dla Bajki i zarazem zaproszenie na Bieg na Wyspę, czyli bieg śniadaniowy, który następnego dnia tj. 7 lipca o godz. 9:00 wyruszy z Pl. M. Konopnickiej nad Zalew Arkadia. Tam na wyspie będzie czekała na wszystkich biegaczy suwalska jajecznica i miła niespodzianka. 
 
 Bajkowe kilometry, czyli kilometry, które mają moc! 
 
Obecny na konferencji Bronisław Woźnialis, prezes RESO Europa Service przekazał informację o dodatkowym wsparciu finansowym jakiego udzieli sponsor tytularny biegów NTSP Bajka w Suwałkach. Każdy kilometr przebiegnięty przez uczestnika Suwalskich Debiutów i Suwalskiej Ćwiartki będzie miał ogromną moc, bowiem RESO Europa Service przekaże na remont szkoły kwotę równą iloczynowi uczestników biegów dla dorosłych i pokonanych przez nich kilometrów. Innymi słowy, im więcej uczestników tym większa kwota trafi na rzecz Bajki i przyśpieszy realizację marzeń podopiecznych o nowej szkole. 
Jest też dobra informacja dla osób, które będą chciały pomóc, a z różnych przyczyn nie wezmą udziału w biegach. W strefie RESO Europa Service, która w ramach miejskiego święta biegania będzie funkcjonować na Placu Konopnickiej, będzie można przejechać na rowerze stacjonarnym dystans 1 km lub dłuższy. Każdy przejechany kilometr to finansowe wsparcie, które sponsor również przekaże Bajce. 
 
Do udziału w miejskim święcie biegania zachęcał również Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk. W swojej wypowiedzi podkreślił, iż zawody organizowane przez suwalski OSiR są jednym z najważniejszych punktów kalendarza imprez. Ponadto po raz kolejny podziękował przedstawicielowi sponsora biegów za wspieranie projektu, które jest dowodem realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu.

 Źródło: UM Suwałki 


 


 

 


 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.29.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.27% 4.2778 4.3642
USD 0.80% 3.8970 3.9758
GBP 1.10% 5.0209 5.1223
CHF 0.05% 4.0192 4.1004
29.02.2020

Praca dla hostess

29.02.2020

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie