09.10.2017

Rutka-Tartak ma nowego wójta. Piotr Sinkiewicz już zaczyna następną kampanię wyborczą

Chociaż był to tylko plebiscyt, a nie „normalne” głosowanie, w niedzielnych, przedterminowych wyborach wójta Rutki-Tartak wzięło udział aż 28,62 proc. uprawnionych mieszkańców gminy.

Głosować mogły 1974 osoby, a do urn poszło 565. Aż 97,5 proc. zaznaczyło „tak” przy nazwisku Piotra Sinkiewicza (na zdjęciu od lewej), jedynego kandydata na wójta. Przeciw było tylko 13 osób.

-  Nie miałem rywala, bo trudno było się spodziewać, że na  rok przed upływem kadencji  ktoś rzuci wszystko, przemebluje swoje życie  i zdecyduje się stanąć do wyborów – uważa Piotr Sinkiewicz. – Dla mnie była to naturalna kolej rzeczy.

Do przedterminowych wyborów musiało dojść, ponieważ po 27 latach rządzenia gminą z mandatu, ze względu na stan zdrowia, zrezygnował Jan Racis. Piotr Sinkiewicz przez ostatnie dwa lata był jego zastępcą, a przez wcześniejszych 10 odpowiadał w Urzędzie Gminy za drogi i infrastrukturę komunalną.  Były nauczyciel, właściciel gospodarstwa rolnego w Baranowie starał się umiejętnie poprowadzić kampanię wyborczą. Z informacją do mieszkańców docierał przecz sołtysów, a okazją do spotkania się z wyborcami w większym gronie były dwie duże wrześniowe imprezy – dożynki oraz wręczenie sztandaru placówce Straży Granicznej.      

 - Nie ukrywam, że za rok chcę stanąć do wyborów wójta – mówi 56-letni Piotr Sinkiewicz. – Ostatni dzień jednej kampanii jest pierwszym dniem następnej, można więc powiedzieć, że już zgłaszam swoją kandydaturę. W odróżnieniu od wyborów z 2006, 2010 i 2014, w których Jan Racis nie miał konkurentów, w tych przyszłorocznych być może będę  rywali.

Na razie, Piotr Sinkiewicz musi przygotować przyszłoroczny budżet, ale zastrzega że nie będzie to budżet wyborczy, że gmina nie będzie sięgać po kredyty.

- Muszę dopilnować też rozłożoną na ten i przyszły rok modernizację gospodarki wodno-ściekowej – mówi Piotr Sinkiewicz.  – Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 1 mln zł na modernizację mających już 14 lat stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków.  Na przetarg na wykonawcę prac wypłynęły dwie oferty, pozostało wyłonić zwycięzcę.       

Po objęciu mandatu, wójt  Sinkiewicz podejmie pierwszą decyzje kadrową. Musi obsadzić zwolnione przez siebie stanowisko urzędnika odpowiedzialnego za gminną infrastrukturę.

Wojciech Drażba

[07.09.2017] Rutka-Tartak za miesiąć wybierze wójta. Zwycięzcą będzie Piotr Sinkiewicz
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.17.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2557 4.3417
USD 0.43% 3.7386 3.8142
GBP 0.33% 4.7745 4.8709
CHF 0.72% 3.7716 3.8478
Dodaj nowe ogoszenie