06.08.2018

Sędzia suwalskiego Sądu Okręgowego ponosi pierwsze konsekwencje jazdy po pijanemu

Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach zawiesił w czynnościach sędziego Waldemara M. , który sam zrezygnował z funkcji przewodniczącego wydziału karnego. Po wyrażeniu zgody przez Sąd Dyscyplinarny, Waldemar M. odpowie za jazdę po pijanemu.

Jak informowaliśmy, w miniony piątek między godz. 13 a 14 sędzia suwalskiego Sadu Okręgowego doprowadził do niegroźnej kolizji i uciekł. Jadąc samochodem mitsubishi na ulicy Utrata, na wysokości ul. Staniszewskiego, nie zachował odpowiedniej odległości, uderzył w tył poprzedzającego auta i odjechał w kierunku Augustowa.

Zatrzymany niedługo potem przez augustowskich policjantów nie chciał dmuchać w alkomat, zasłonił się immunitetem. Został przebadany po przybyciu prokuratora. Urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja odebrała kierowcy prawo jazdy, o sprawie powiadomiony został  prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach i Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Ta ostatnia skieruje dokumenty do wydziału spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej, która wystąpi do Sądu Dyscyplinarnego o zgodę na pociągnięcie sędziego do  odpowiedzialności karnej. Jeżeli zostanie postawiony mu zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości,  Waldemarowi M. grozi do dwóch lat więzienia.

W poniedziałek, w związku z informacjami dotyczącymi zdarzenia drogowego z udziałem sędziego Sądu Okręgowego  i zatrzymaniu sędziego prowadzącego pojazd w stanie nietrzeźwości, rzecznik sądu Marcin Walczuk poinfowmował, że:                

 · Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach w dniu 06 sierpnia 2018r zdecydował o natychmiastowej przerwie w czynnościach służbowych sędziego Waldemara M. do czasu wydania uchwały przez Sąd Dyscyplinarny, nie dłużej niż na miesiąc.

· Prezes Sądu Okręgowego w Suwałkach z urzędu o powyższym fakcie zawiadomił Ministra Sprawiedliwości, Prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku oraz Sąd Dyscyplinarny.

· Sędzia Waldemar M. na ręce Prezesa złożył rezygnację z funkcji Przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Suwałkach, jego obowiązki służbowe przejmie Zastępca Przewodniczącego Wydziału Sędzia Ryszard Filipow.

 

WD

[04.08.2018] Pijany sędzia suwalskiego Sądu Okręgowego uczestniczyl w kolizji drogowej na Utracie i uciekł

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.21.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2367 4.3223
USD 0.00% 3.7660 3.8420
GBP 0.00% 4.9031 5.0021
CHF 0.00% 3.7178 3.7930
20.04.2019

Suzuki SX4 1.9DDIS

Dodaj nowe ogoszenie