06.12.2017

Słodkie I LO. W Mikołajki dziewczyny ograły belfrów w siatkę [zdjęcia]

Mikołajkową środę uczniowie najstarszego suwalskiego ogólniaka spędzili w hali sportowej. Pograli w siatkę i kosza, zbierali słodycze i pieniądze dla potrzebujących.

Wejściówką na Słodki Mecz, organizowany w I i II LO przez samorządy szkolne,  był ofiarowany dla podopiecznych Świetlicy im. Dzieciątka Jezus prezent w postaci słodycza.

- Udało nam się zebrać dwa kartony łakoci - melduje Tomasz Nowalski, szef samorządu w I LO im. Konopnickiej, który organizował i zapraszał na imprezę wespół  z Gabrielą Grygieńć i Piotrem Przemielewskim. - Drugim zadaniem charytatywnej imprezy była zbiórka pieniędzy na rzecz Krzysia,  8- letniego chłopca, chorego na ziarnicę złośliwą z przerzutami. Wspólnie z II LO udało się zebrać 2895,33 zł.

O ile sam Słodki Mecz jest już wieloletnią tradycją, to za taką ciężko jest uznać fakt, ze pod siatką  uczniowie najpierw w żeńskim, a  potem męskim składzie, nie dali szans nauczycielom. Tych drugich mogło stresować, że sędzią był matematyk Jan Żukowski. Przy takim arbitrze germanistka Urszula Andruczyk, wuefiści  Andrzej Putra, Andrzej Kaszkieli  i Tadeusz Hrynaszkiewicz, anglista Maciej Makarewicz i  informatyk Marek Gałaszewski mieli olbrzymie kłopoty z odbiorem i rozegraniem, a w konsekwencji bardzo rzadko mieli sposobność  zaatakować młodzież.

Belfrów, ku uciesze własnej i mocno emocjonującej się widowiskiem publiczności, po emocjonującym boju pobiły  Agnieszka Kowalewska, Marysia Jarzembowicz, Ewa Jarzembowicz, Magda Szeszko, Weronika Karłowicz, Iza Stefanowska, Inka Szymańczyk i Agnieszka Kamińska.

Od koleżanek nie chcieli być gorsi, i nie byli Michał Sobolewski, Filip Stuczyk, Mateusz Izbicki,  Piotr Sawicki, Piotr Pastuszyński i Rafał Kisłowski.

Młodość wzięła także górę w meczu koszykówki. Reprezentacja klas II, w składzie: Maciej Jasnakowski,  Wojciech Meller, Olek Dziobkowski, FIlip Dyczewski, Mateusz Izbicki i Piotr Sawicki, wygrała z myślącymi już raczej o studniówce trzecioklasistami. W ekipie maturzystów wystąpili: Konrad Gaburkiewicz, Kacper Pachut, Mateusz Milanowski, Mateusz Ruza, Kuba Rogucki i Dawid Burnejko.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.16.2017 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.1787 4.2631
USD 0.30% 3.5408 3.6124
GBP 0.02% 4.7477 4.8437
CHF 0.18% 3.5805 3.6529
16.12.2017

Wynajmę pokój

Dodaj nowe ogoszenie