14.04.2013

Studenci wspólnie przeciw białaczce

45 uczelni w całej Polsce, a wśród nich PWSZ w Suwałkach, ponad 80 koordynatorów i 300 wolontariuszy, tysiące nowych szans na życie dla osób chorych na białaczkę.

Fundacja DKMS Polska i studenci z całej Polski postanowili połączyć swoje siły w walce o ludzkie życie. Tak właśnie narodził się projekt "Studenci wspólnie przeciw białaczce". Od listopada 2012 roku do dziś zorganizowaliśmy Dni Dawcy Szpiku na wielu polskich uczelniach, podczas których potencjalnym dawcą szpiku mógł zostać każdym – zarówno studenci, jak i osoby spoza uczelni.


W trakcie wspomnianych Dni Dawcy w Fundacji DKMS Polska zarejestrowało się kilkanaście tysięcy nowych potencjalnych dawców szpiku. Zwieńczeniem trwającego od kilku miesięcy projektu będzie Wielki Finał, który już 17 i 18 kwietnia 2013 roku odbędzie się na aż 45 uczelniach w całym kraju!

Organizatorami Wielkiego Finału są przede wszystkim studenci, którzy korzystając z wiedzy, doświadczenia i wsparcia Fundacji DKMS Polska, dokładają wszelkich starań, żeby podczas kwietniowego finału zarejestrować jak najwięcej nowych potencjalnych dawców szpiku. Aby zrealizować nasz cel, 25 lutego 2013 roku w Warszawie odbyło się spotkanie ponad 80 studentów z całej Polski, tzw. koordynatorów lokalnych. W trakcie spotkania narodziło się wiele pomysłów, których efekty widać już na uczelniach w całej Polsce. We wszystkich działaniach koordynatorów wspiera także ponad 300 wolontariuszy. Wśród nich są osoby, które już oddały cząstkę siebie osobom chorym na białaczkę i inne nowotwory krwi oraz pacjenci, którzy wygrali drugie życiem. Jedną z nich jest Karolina Bierc-Górna, 19-letnia studentka z Białegostoku.

– Doskonale wiem, jak ważna jest pomoc innych w ratowaniu ludzkiego życia. Sama dzięki takim akcjom wygrałam z chorobą. Jeżeli ktoś nie został jeszcze potencjalnym dawcą szpiku, koniecznie powinien się zarejestrować. Dzięki temu można uratować komuś życie nic przy tym nie tracąc. Jestem tego żywym dowodem – zachęca Karolina.

W organizację Wielkiego Finału projektu „Studenci wspólnie przeciw białaczce” w Olsztynie zaangażował się m.in. Wojtek Lichota, student, który oddał swoje komórki macierzyste w grudniu 2012 roku.

– Potrzeby dawstwa są ogromne. Każdy z nas może bezpośrednio uratować komuś życie. Dlatego też na każdym kroku propaguję tą ideę – mówi Wojtek.


W słuszność i siłę naszej akcji uwierzyła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska, która objęła naszą akcję Patronatem Honorowym, tym samym obdarzając nas ogromnym zaufaniem oraz wsparciem.


Wierzymy w to, że dzięki zaangażowaniu tak wielu osób w nasz projekt, uda się nam poprawić sytuację osób chorych na białaczkę w naszym kraju. Liczymy na to, że Wielki Finał akcji „Studenci wspólnie przeciw białaczce” zaowocuje kolejnymi uratowanymi istnieniami ludzkimi, a tym samym zmienimy świat na lepsze!


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.15.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2418 4.3274
USD 0.00% 3.8130 3.8900
GBP 0.00% 5.0136 5.1148
CHF 0.00% 3.8718 3.9500
15.12.2019

Rzęsy

15.12.2019

kanapa za 100 zł

Dodaj nowe ogoszenie