12.10.2017

Sukces studentek Politechniki Białostockiej w konkursie Green Building Awards

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) po raz szósty przyznało nagrody dla najlepszych projektów, zrealizowanych ekologicznych budynków, wnętrz i produktów. Ideą konkursu i przyznawanych Green Building Awards jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa. Jury ocenia zarówno najnowsze trendy architektoniczne wprowadzone w zgłaszanych do konkursu projektach oraz zrealizowanych budynkach, jak i ich adaptację do krajowych i światowych wymagań środowiskowych, stawianych przez świadomych użytkowników.

W każdej kategorii konkursu przyznawana jest tylko jedna nagroda i jedno wyróżnienie. Jury doceniło prace studenckie wykonane na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Nasze studentki zdobyły zarówno nagrodę, jak i wyróżnienie w kategorii Najlepszy projekt ekologiczny. Mogli w niej startować profesjonaliści i studenci, zgłaszać niezrealizowane jeszcze projekty obiektów ekologicznych lub projekty ideowe, nieprzewidziane do realizacji. Jury oceniało prace studenckie i wykonane przez profesjonalistów oddzielnie.

Główną nagrodę w kategorii Najlepszy ekologiczny projekt - studencki otrzymała praca dyplomowa autorstwa Anny Jankowskiej pt. "Ośrodek Sportowo - Rekreacyjny w Ogrodniczkach", wykonana pod kierunkiem dr inż. arch. Adama Tureckiego. Natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymał projekt semestralny studentek: Anny Jankowskiej oraz Agaty Klepackiej "Szlak Kanału Augustowskiego", wykonany pod kierunkiem prof. Jerzego Uścinowicza oraz dr inż. arch. Agnieszki Januszkiewicz.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas gali PLGBC Green Building Awards 5 października w Warszawie.

 

 

Dorota Sawicka
Rzecznik Prasowy Politechniki Białostockiej

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.17.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2557 4.3417
USD 0.43% 3.7386 3.8142
GBP 0.33% 4.7745 4.8709
CHF 0.72% 3.7716 3.8478
Dodaj nowe ogoszenie