12.07.2017

Suwalski Dywizjon. Krzysztof Świderski został dowódcą i podpułkownikiem

Major Krzysztof Świderski, który przez ostatnie sześć lat był zastępcą, awansował na dowódcę 14 Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach i z dniem objęcia funkcji mianowany na stopień podpułkownika. Zastąpił Mariusza Ciska, który będąc po wpływem alkoholu potrącił swoim autem motocyklistę.

Podczas uroczystej zbiórki w Klubie Wojskowym akt mianowania nowemu dowódcy 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Józefa Piłsudskiego wręczył płk Jacek Wera (od lewej), dowódca 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w obecności żołnierzy i pracowników Ministerstwa Obrony Narodowej.

Krzysztof Świderski ma 42 lata, w suwalskim pułku, a potem dywizjonie służy od 2001 roku. Dziesięć lat później został zastępcą dowódcy – najpierw podpułkownika Waldemara Siedleckiego, w marcu tego roku przeniesionego do rezerwy kadrowej, a potem - Mariusza Ciska, którego spotkał ten sam los.

Nowy dowódca jest znanym amatorem sportu i kibicem. Nie może go zabraknąć na meczach Ślepska, a sam uczestniczy w rozgrywkach miejskiej ligi. 

 

Fot. mł. chor. Zbigniew Łupiński 14dppanc.wp.mil.pl

Fot. sals.suwalki.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie