11.09.2018

Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej - wielka akcja suwalskich muzealników

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach ma zaszczyt zaprosić na premierowy pokaz filmów i inaugurację akcji społecznościowej "Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej".

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości Muzeum Okręgowe w Suwałkach przygotowało projekt pod nazwą „Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej", którego celem jest przypomnienie mieszkańcom Suwałk wydarzeń oraz ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania wolności przez miasto i region.
 
W ramach projektu muzealnicy przygotowali 10 trzydziestosekundowych filmów – „kartek z historii", które opowiadają o trudnej drodze Suwalszczyzny do Niepodległości. Z projektem chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, dlatego też do udziału w pokazach zapraszają m.in. młodzież szkolną oraz zwracają się z prośbą o umożliwienie ich emisji w przestrzeni miasta, na telebimach, w szkołach, komunikacji miejskiej, sklepach, miejscach pracy i rozrywki, a także stronach internetowych instytucji i firm.

Początek akcji w środę, 12 września, o 9.30 w Cinema Lumiere Suwałki. Kolejny odcinek cyklu za tydzień. 
 
Drugim elementem projektu są zajęcia muzealne o tematyce poświęconej odzyskaniu niepodległości przez Suwalszczyznę, skierowane do uczniów suwalskich szkół. Spotkania z dziećmi klas 1–6 szkół podstawowych będą się odbywać w Muzeum im. Marii Konopnickiej, a uczniów klas starszych i szkół średnich w Muzeum Okręgowym w Suwałkach.
 
- Wierzymy, że Państwa udział w projekcie i wspólne działanie sprawi, że nasza opowieść o wyjątkowych  ludziach, ich odwadze i poświęceniu, o trudnej drodze Suwalszczyzny do Niepodległości, o niezwykłej historii sprzed stu lat dotrze do wszystkich Suwalczan - podkreślają historycy.
 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.25.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.06% 4.2606 4.3466
USD 0.42% 3.6109 3.6839
GBP 0.17% 4.7471 4.8431
CHF 0.61% 3.7643 3.8403
Dodaj nowe ogoszenie