06.10.2017

Szpital wojewódzki. Strefa Rodzica w prezencie od firmy Budimex [zdjęcia]

Za kilkanaście miesięcy, kiedy Budimex S.A. odda do użytku obwodnicę Suwałk, odetchną także dorośli mieszkańcy miasta, bowiem z centrum znikną hałasujące dzień i noc i zatruwające powietrze TIRy. A już od piątku pacjentom chirurgii dziecięcej suwalskiego szpitala będzie kojarzył się ze „Strefą Rodziców”.

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach jest 21. placówką w kraju, w którym, w ramach programu realizowanego i finansowanego przez Budimex pod nazwą „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”,  oddano do użytku Strefę Rodzica” miejsca, w którym  rodzice towarzyszą swoim pociechom w czasie leczenia.

W Suwałkach „Strea” powstała przy szpitalnej przychodni chirurgii dziecięcej, a pierwszymi gośćmi w „Strefie” byli 13-miesięczny Stasio Kozłowski i 5-letni Maja Gościńska z mamami (na zdjęciu głównym)

- Fajnie tu, tak kolorowo i zabawki są  - mówiła uśmiechnięta Maja i wraz z przedstawicielką Budimexu Agnieszką Uczyńską przystąpiła do rozpakowywania zabawek.

Celem projektu, a zatem i naszym jest stworzenie rodzicom chorych dzieci bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia. W ten sposób chcemy zapewnić chorym dzieciom jak najdłuższy kontakt z rodzicami, co ma duży wpływ na zmniejszenie stresu spowodowanego izolacją i brakiem kontaktu z najbliższymi, a także nagłośnienie problemu, jakim jest ograniczony kontakt rodziców z  dziećmi na oddziałach pediatrycznych oraz realne skrócenie czasu pobytu dziecka w szpitalu – tłumaczyła dziennikarzom Agnieszka Uczyńska.

W Poradni Chirurgii Dziecięcej w suwalskim szpitalu zmodernizowano pokój zabiegowy, administracyjny i hol. N a podłogach położono nowe płytki z dziecięcym dekorem, a żółte zasłony i dodatki sprawiły, że pomieszczenia stały się jaśniejsze, robią wrażenie bardziej przyjaznych. Dzięki Budimexowi w pomieszczeniach (łączna powierzchnia nieco ponad 83 m kw.) mali pacjenci i ich rodzice mogą odpocząć, pobawić się, poczytać książki. Brakuje tylko telewizora z dostępem do programów dla najmłodszych. Może władze miasta i gmin, bo szpital służy mieszkańcom całego powiatu, wspólnie ufundują i np. na Mikołajki przekażą w prezencie małym pacjentom szpitala telewizor. Koszt niewielki, a wdzięczność dzieci i ich rodziców bezcenna...

Dodajmy, że pogram „Strefa Rodzica” realizowany jest od roku 2013, a jego efekt to 21 takich „Stref” na oddziałach pediatrycznych szpitali. Dotychczas co roku Budimex finansował powstanie 4 stref,  a od roku 2017 zwiększył ich liczbę do sześciu rocznie. W br. taką strefę otrzymają rodzice i pacjenci szpitala w Siedlcach i jeszcze jednej placówki, ale jej rozmowy w sprawie jej wyboru wciąż trwają oddane.

W suwalskim szpitalu w najbliższych dniach zostanie ogłoszony drugi przetarg na remont oddziału chirurgii dziecięcej. Prace mają potrwać kilka miesięcy, a utrudnieniem dla wykonawcy będzie to, że oddział będzie czynny, ale przyjmie ograniczoną ilość pacjentów.   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.17.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2557 4.3417
USD 0.43% 3.7386 3.8142
GBP 0.33% 4.7745 4.8709
CHF 0.72% 3.7716 3.8478
Dodaj nowe ogoszenie