17.07.2017

To już nie jest dziki zachód. Rośnie osiedle, będzie tor WORD-u i przetarg na 32 hektary [zdjęcia]

Rozbudowuje się zachodnia część Suwałk. Od rozpoczęcia budowy nowego osiedla mieszalnego przy ul. Sikorskiego minęły ledwie dwa lata, a stoją tam już cztery nowe bloki. Jest szansa, że i okolica przejdzie wkrótce kompletną metamorfozę.

Nowe osiedle ciągnie się od siedziby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji do ulicy Krasickiego. Wcześniej było tutaj duże, niezagospodarowane blisko czterohektarowe pole. Docelowo powstanie tutaj osiedle z sześcioma blokami mieszkalnymi, alejkami i drogami wewnętrznymi oraz placami zabaw i liczną zielenią.

Do dwóch pierwszych bloków, położonych bliżej PWiK-u, wprowadzili się już mieszkańcy. Dwa kolejne znajdują się w stanie surowym, ich budowa wkrótce dobiegnie końca. Nowe osiedle realizuje konsorcjum Budopol-Chata-M6. Generalnym wykonawcą jest suwalski Budopol.

Z terenem po drugiej stronie ulicy Krasickiego swoje plany wiąże z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W grudniu ubiegłego roku suwalski WORD wydzierżawił ten teren od miasta na 30 lat, z celem wybudowania tam Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Ma się w nim znaleźć m.in. tor szkoleniowy, płyta poślizgowa, trybuna oraz budynek socjalno-biurowy z salą szkoleniową i garażami. Obecnie WORD jest na etapie przygotowywania projektu budowlanego inwestycji.

Ratusz ma również plany dotyczące terenów w głębi ulicy Krasickiego oraz znajdującego się tam Zalewu Żwirek. Mowa o blisko 32 hektarach terenów obejmujących wyrobisko po eksploatacji żwiru oraz zbiorniki wodne.

Prezydent Suwałk chce wydzierżawić prywatnemu inwestorowi ten teren na 30 lat z myślą stworzenia tam miejsca do rekreacji. Chętny inwestor przedstawione plany będzie musiał zrealizować w ciągu 3 lat od podpisania umowy. Niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na dzierżawę tych gruntów. Cena wywoławcza rocznego czynszu dzierżawnego wynosić będzie 5 tys. zł.

(pkr)

udostępnij na fabebook
17.07.2017, 10:25:47

Lukiiii

Mieszkam na tym osiedlu i ogólnie bardzo fajne tylko jest jeden mały minus który mam nadzieję że z czasem się zmieni... Brak możliwości dostania się do centrum komunikacją miejską. Mam nadzieję że z czasem miasto wprowadzi tutaj autobus który będzie jeździł częściej niż dwa razy na dzień i to w okresie roku szkolnego.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie