30.07.2018

Trasa Wschodnia - ulica Leśna nabiera kształtów. Połączenie Utraty z Raczkowską [zdjęcia]

Coraz wyraźniejszych kształtów nabiera nowa droga wybudowana między aresztem śledczym a jednostką wojskową. To efekt przedłużenia ulicy Leśnej, która teraz ciągnąć się będzie aż do Utraty.

Nowa inwestycja drogowa ma lepiej rozładować ruch na południu miasta, które w ostatnich latach prężnie się rozrosło. Powstały firmy w specjalnej strefie ekonomicznej, nowe osiedla mieszkaniowe, deweloperzy budują kolejne bloki. W sumie to kilka tysięcy nowych miejsc pracy i mieszkańców.

Prace przy Leśnej rozpoczęły się minionej jesieni. Wtedy robotnicy zaczęli wykonywać roboty ziemne obok jednostki wojskowej. Garnizon zyskał nowe ogrodzenie. Później trwały prace związane z wykonaniem instalacji podziemnych, a następnie przystąpiono do robót budowlanych.

Dzisiaj widać już wyraźny zarys nowej drogi. Ulica zostanie oddana z końcem lata. Drogowcy wylewają asfalt, po którym niebawem będą jeździć kierowcy. Leśna będzie teraz dwupasmowa. Od Utraty, gdzie powstanie rondo, powiedzie w kierunku Wojska Polskiego, a następnie przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlą dalej dwoma pasami aż do ulicy Krakowskiej.

Na skrzyżowaniu z Krakowską kończy się zakres trwających robót, ale w ratuszu mają już plany budowy dwupasmowej Leśnej aż do ulicy Raczkowskiej. Na razie jest to jednak melodia przyszłości.

Koszt trwającej inwestycji to ponad 17 mln zł. Budowana droga ma być fragmentem tzw. trasy wschodniej, czyli wewnętrznej obwodnicy, która umożliwi szybkie przemieszczanie się między południem a północą miasta. W przypadku dwóch pozostałych fragmentów trasy, trwa obecnie procedura przetargowa, po tym jak miasto zerwało kontrakty z formą Export-Pribex, ich pierwotnym wykonawcą, ze względu na duże opóźnienia w budowie i brak planów naprawczych.


(pkr)

Fot. UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.21.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2367 4.3223
USD 0.00% 3.7660 3.8420
GBP 0.00% 4.9031 5.0021
CHF 0.00% 3.7178 3.7930
20.04.2019

Suzuki SX4 1.9DDIS

Dodaj nowe ogoszenie