17.04.2018

Trwa sezon prac polowych. Łatwo o wypadek

Trwa okres wzmożonych prac polowych i ogrodowych. Co roku policjanci na ternie całego kraju interweniują w związku z wypadkami przy wykonywaniu prac polowych, czy też przy obsłudze maszyn rolniczych. W Sedrankach mężczyzna uszkodził stopę w glebogryzarce.

- Mężczyzna podczas wykonywania na swojej działce prac glebogryzarką nie zachował należytej ostrożności,' w wyniku czego stopa wkręciła mu się w sprzęt. 54-latek został przetransportowany do szpitala w Olecku – informuje Justyna Sznel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

 

W związku z trwającym sezonem prac policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a czasami nawet życia.

Wraz z nadejściem wiosny również na naszych drogach możemy spotkać więcej sprzętu rolniczego. Pamiętajmy, że musi on być sprawny technicznie. Nie możemy usterek np. w oświetleniu pojazdu, czy układzie hamulcowym. Mają one bardzo kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Niesprawny kierunkowskaz czy też oświetlenie mogą być przyczyną tragedii.

Kolejnym zagrożeniem bezpieczeństwa są nieczystości, które zostają naniesione przez koła maszyn rolniczych. Musimy zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia, na której zalega np. glina czy piach jest bardzo zdradliwa i niebezpieczna.

- Dlatego zwracamy się również z apelem do rolników, aby zanim wyjadą z pola na drogę, oczyścili koła swoich pojazdów. Zgodnie z art. 91 kodeksu wykroczeń za zanieczyszczenie drogi przewidziany jest mandat w wysokości do 200 złotych - dodaje J. Sznel.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek na drodze jest kluczem do bezpieczeństwa.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2553 4.3413
USD 0.00% 3.6195 3.6927
GBP 0.00% 4.8042 4.9012
CHF 0.00% 3.7679 3.8441
Dodaj nowe ogoszenie