06.12.2018

Turniej Mikołajkowy w II LO w Suwałkach. Najlepszy doping dla Lenki Lasoty [zdjęcia]

Licealiści dopingowali tak głośno, że ciarki przechodziły po plecach. Łzy wzruszenia i radości wywoływał zaś widok 6-letniej Lenki, która była bohaterką 20. już edycji Mikołajkowego Turnieju w II Liceum Ogólnokształcącym.

Chora na dysplazję dziewczynka niedawno przeszła kosztowną operację, na którą pieniądze zbierano podczas wielu charytatywnych imprez w Suwałkach. Dzielna Lenka przechodzi teraz długą rehabilitację. Postanowiła jej pomóc społeczność II LO, która na doroczny dobroczynny turniej tradycyjnie zaprosiła kolegów z I oraz III LO, a także debiutujących w imprezie uczniów Zespołu szkół Technicznych.

- Liczenie pieniędzy jeszcze potrwa, ale myślę, że zgromadziliśmy 13-14 tys. zł – mówi Anna Misiukiewicz, uczennica II LO, jedna z organizatorek i konferansjerka czwartkowej imprezy. – Duża część tej kwoty pochodzi z licytacji koszulek i piłki z podpisami piłkarzy Wigier Suwałki, siatkarzy Ślepska oraz zestawów podarowanych nam przez sponsorów. Były wejściówki,  konkursy, sprzedawaliśmy potrawy i słodycze, przekazane przez bar i piekarnię. Lena otrzymała od nas także mnóstwo zabawek.

Były występy artystyczne – Polo Dance w układzie choreograficznym Laury Marcińczyk z 3 E, wspólna zumba w układzie Natalii Popiel i popis Zespołu Tańca Flex. 

Na trybunie rej wodzili Ultrasi II LO, słusznie chwalący się, że prowadzą najlepszy doping w mieście. I wcale nie było im przykro, że ich drużyna, prowadzona przez Daniela Ołowniuka, popisała się staropolską gościnnością i zadowoliła się czwartym miejscem. Wynik nie był w tej zabawie najistotniejszy, ale zagrzewani do boju piłkarze gryźli parkiet, dawali z siebie wszystko, żeby ich zespół zwyciężył.  

Turniej, z kompletem punktów, wygrała drużyna ZST. Licealiści żartowali, że puchar dla nowicjuszy to prezent na zachętę. Najlepszym zawodnikiem XX Mikołajkowego Turnieju został Maciej Borkowski z ZST, a najlepszym bramkarzem Kamil Zackiewicz z III LO.

WD

Fot. 1-4 Macek Foto, Wojciech Drażba  

 

Wyniki: ZST – II LO 2:1, ZST- I LO 5:0, ZST – III LO 5:3, III LO – I LO 3:0, III LO – II LO 2:2, I LO – II LO 4:2.

Kolejność: 1. ZST, 2. III LO, 3. I LO, 4. II LO

ZST: Piotr Trzasko – Maciej Borkowski, Patryk Wróblewski, Pawel Jeleniewicz, Jakub Staszkiewicz, Paweł Fajkowski, Kamil Wajsiel, Mikołaj Kłos. Opiekun: Marek Bagiński.

III LO: Kamil Zackiewicz – Mateusz Grudkowski, Oskar Kruszniewski, Michał Turek, Jasiek Naruszewicz, Gabriel Lewandowski, Jakub Łangowski, Miłosz Drejer, Eryk Ułanowicz, Marek Stankiewicz, Kacper Szyłak. Opiekun: Kamil Wiszniewski.

I LO: Jakub Szymański – Filip Mazur, Mateusz Wasilewski, Gustaw Dzikielewski, Miłosz Andruczyk, Miłosz Maciejczuk, Filip Jurkun, Krzysztof Sztukowski. Opiekun: Andrzej Kaszkiel.

II LO:  Maciej Harasimowicz – Maciej Popławski, Piotr Sowul, Łukasz Racis, Maciej Dabulis, Łukasz Kosiński, Krystian Suski, Jakub Matelak. Opiekun: Daniel Ołowniuk.                             

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2624 4.3486
USD 0.16% 3.8182 3.8954
GBP 0.87% 4.8243 4.9217
CHF 0.10% 3.7853 3.8617
23.05.2019

Prace budowlane

Dodaj nowe ogoszenie